В Польщі проведуть Свято української національної пам’яті

У неділю, 26 червня, у cелі Пикуличі, що на околиці Перемишля, відбудеться традиційне щорічне Свято української національної пам’яті. Захід проведуть за ініціативи Об’єднання українців у Польщі та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації. Про це повідомили в департаменті внутрішньої та інформаційної політики  Львівської ОДА.

Свято пов’язане із вшануванням пам’яті понад двох тисяч інтернованих українців, вояків і старшин Армії УНР та полонених вояків УГА, які в результаті жахливих умов утримання та епідемії тифу у 1918–1919 роках померли в таборі біля села Пикуличі, де й поховані на Українському військовому цвинтарі.

Заходи розпочнуться о 10:00 год зі святої літургії у Кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Опісля присутні пройдуть урочистою ходою від Кафедрального собору до Українського військового цвинтаря в с. Пикуличі у супроводі військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

На цвинтарі проведуть панахиду, покладання квітів до Меморіалу українським воїнам, а також громадське віче.

До участі у заходах запросили українців з м. Перемишль, делегації від влади та громадськості Львівщини, представників Посольства України у Варшаві, Генерального Консульства України у Любліні та місцеву польську владу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*