В області розглянули питання переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки автошляхами

У департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА за участі представників сільськогосподарських підприємств, управління патрульної поліції, Служби автомобільних доріг, ГУ Держпродспоживслужби та департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку облдержадміністрації відбулася нарада із проблемних питань переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки автошляхами загального призначення.    

Як зазначають у департаменті агропромислового розвитку сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства області систематично оновлюють свій парк машин сучасною, більш продуктивною технікою. Габаритні розміри таких машин у багатьох випадках перевищують норми, визначені Правилами дорожнього руху. Переміщення такої техніки автошляхами загального користування регулюється спеціальними правилами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30, спеціальний дозвіл для цього необхідно отримати   в управлінні патрульної поліції.

За твердженням сільськогосподарських виробників визначена процедура є тривалою у часі і не враховує всіх об’єктивних специфічних обставин та умов, в яких ведуть господарську діяльність сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства. Сільське господарство є повністю залежним від погодних умов, потребує оперативного реагування на зміну метеорологічної обстановки, швидкого маневрування технічними засобами виробництва в широкому географічному діапазоні відповідно до розташування площ землекоритування. Окрім того, 70-100 % земельного ресурсу сільськогосподарські  підприємства та фермерські господарства області використовують на правах оренди паїв громадян, що в умовах конкуренції за цей ресурс  додатково зумовлює географічну віддаленість земельних ділянок.

За таких обставин отримання одноразових дозволів на переміщення  великогабаритної техніки робить його безкорисним для аграріїв, так як втрачається можливість та доцільність використання техніки чи проведення робіт по спливу агрономічних часових термінів.

Учасники наради узгодили та скоординували процедурні питання надання дозволу на переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки, зокрема пов’язаних із державною реєстрацією сільськогосподарських машин та агрегатів, тривалістю дозволів та термінів їх видачі.

Відтак, за підсумками наради погодили підготувати пропозиції змін до нормативних актів для врегулювання існуючих проблем із переміщенням великогабаритної сільськогосподарської техніки.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*