В області дали старт пілотній Мережі Енергоефективних Підприємств

«Для нас енергозбереження та енергоефективність – один із пріоритетних напрямків. Хочу наголосити, що саме Львівщина першою в Україні з 2006 року розробила Програму енергозбереження для населення. На сьогоднішній день нею вже скористалося більше 4 тисяч родин і область далі займає лідируючу позицію з її реалізації в Україні. З 2016 року ми почали програму енергозбереження для бюджетної сфери і нам дуже приємно, що сьогодні саме з Львівщини розпочинається пілотний проект створення мережі енергоефективних підприємств. У нас є понад 2 тисячі різних бізнесових структур, які в більшості ще не проводять заходи із енергоефективності і потребують відповідного навчання та сприяння. Вірю, що цей проект стане хорошою мотивацією для підприємств із запровадження енергоефективних заходів»,-  зазначив в.о. директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Грет.

Концепція Пілоту полягає в тому, що 8-12 підприємств об’єднуються у мережу та визначають спільні енергоефективні цілі на наступні 3-4 роки. Упродовж цього часу вони регулярно обмінюються досвідом та отримують кваліфіковану експертну підтримку і супровід.

«Наше завдання сприяти енергетичній модернізації українських компаній. Саме тому ми запроваджуємо нові послуги і покращуємо вже ті, які наявні на ринку. Ми вже провели 60 енергоаудитів по Україні і ми маємо 60 компаній, які підтвердили своє бажання працювати над енергоефективністю.  Ми переконані, що ці мережі – це дуже сильний приклад і фактор з інших країн, зокрема зі Швейцарії та Німеччини. Вони показують, що спільні зусилля компаній, які погоджуються співпрацювати заради однієї мети і які діляться досвідом щодо того як вони досягають своїх цілей  енергоефективності, може бути дуже сильним мотиватором і стимулом для підтримки енергоефективності в компаніях. Тому разом з українським Урядом ми вирішили, що варто над цим працювати і провести пілотний проект з мереж енергоефективних підприємств»,-  розповів директор Проекту з енергоефективності Рікардо Кюльхайм.

Для участі в Пілоті відібрали 11 виробничих компаній області. В перспективі заплановано запуск декількох таких мереж, в тому числі у вигляді самоокупної бізнес-моделі.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*