В Львівській області діє 9 природоохоронних програм

aparat1Сьогодні, 7 жовтня, голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук провів апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Під час наради заслухали інформацію про роботу департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Львівського обласного управління водних ресурсів «Львівське облводресурсів» та інспекції з питань захисту прав споживачів Львівської області.

Як зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Мирослав Хом’як, економічний механізм природоохоронної діяльності департаменту здійснюється через реалізацію природоохоронних програм, використанням екологічних коштів на природоохоронні заходи обласного та державного рівня. Так, в області виконується 9 природоохоронних програм, рівень фінансування яких на сьогодні складає 58%.

За словами М. Хом’яка, в області є ряд екологічних проблем, які необхідно негайно вирішувати та вживати всіх необхідних заходів, щоб мінімізувати негативні впливи підприємств-забруднювачі на екологію області.

Також він повідомив,  що одним з небезпечних  відходів є відпрацьовані джерела енергії: батарейки, акумулятори від телефонів, інших електронних побутових засобів.

Варто зазначити, що одна пальчикова батарейка може забруднити 400 л води, а з  урахуванням того, що сміття ще  й подекуди спалюють, то усі токсичних відходи потрапляють в атмосферу. Ці фактори пояснюють накопичення хімічних елементів в організмах людини, що призводять до розвитку різних складних захворювань.

Департаментом спільно з Мінприроди України проведено зустріч із представниками мобільного оператором «МТС Україна» та домовлено про реалізацію та впровадження на території Львівської області пілотного проекту щодо збору від громадян та юридичних осіб відпрацьованих джерел струму.

«Такі відходи будуть збиратися в спеціальні бокси, та транспортуватимуться на подальшу утилізацію чи переробку. Цей проект започатковується в Львівській області, потім його реалізовуватимуть на Західній Україні, згодом й  в Україні загалом», – підсумував М. Хом’як.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*