Успішний малий бізнес на прикладі агрокооперативу “Добротворець”

Cільськогоподарський виробничий кооператив  “Добротворець” налагодив виробництво молока та сиру у Кам’янка-Бузькому районі Львівської області шляхом  співпраці із двома фермерськими господарствами “Синочки” та “Марічка”. Його потужності складають 3 тони молока за виробничу зміну. Виробленої продукції вистачає на забезпечення потреб споживачів міста Кам’янка-Бузька та селища Добротвір. 

“Відкриваючи цех із переробки молока ми ризикували. Тому розпочали з переробки 200 літрів молока на тиждень. А зараз дійшли до максимальної потужності нашого виробництва, що становить до 3 тон молока у зміну. Цієї потужності вистачає на забезпечення молочною продукцією близько половини споживацького попиту у нашому районі. Зараз ми намагатимемося оптимізувати витрати у споживанні води та електроенергії”, – розповів директор кооперативу  Володимир Слюз.

Керівник кооперативу також додав, що ринок м’якого сиру у районі є вільним, тому підприємство здійснює спроби зайняти цю нішу.

“Якщо у Золочівському районі є 7-8 виробників сиру, то у нас, в Кам’янка-Бузькому районі, такої конкуренції немає. Наразі ми не плануємо виходити на ринок Львова.  Передовсім зосереджуємося на забезпеченні Кам’янка-Бузької та Добротвора”, – сказав підприємець.

За його словами, для представників малого бізнесу, хто побажає налагодити подібне маленьке виробництво на Львівщині, він готовий поділитися необхідним досвідом.

“На невеликому підприємстві, як наше, можна досягнути значних прибутків і дати можливість заробити людям, які продають молоко з власних господарств. Таким чином ми здобуваємо їхню довіру. Під час відкриття нашого виробництва люди скептично ставилися до успішності нашого підприємства. Мовляв, у Добротворі немає сировини. Але до нас підтягнулися мешканці з навколишніх сіл: Реклинець, Тишиця, Стремінь. За рахунок цієї зони ми вже забезпечені сировиною. Додам для тих, хто хоче розпочинати цю справу − не бійтеся! Ситуація докорінно змінюється на краще. Окрім того, я завжди відчував підтримку обласної та районної влади”, – зізнався директор СВК “Добротворець”.

Він також наголосив, що кооперативний рух на Львівщині повинен об’єднатися в асоціацію. Це допоможе звести під один дах інформаційний, науковий та юридичний супровід для початківців цієї галузі.

Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Ярослав Краснопольский, перебуваючи днями на Львівщині, зазначив, що уряд розробляє стратегію підтримки селянських господарств і створення на їх основі потужних кооперативів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*