Уряд затвердив План заходів з відзначення 150-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького

Уряд утворив Організаційний комітет з підготовки та відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького та затвердив План заходів із відзначення ювілейної дати у 2015 році.

Відповідне розпорядження Міністерства культури Кабінет міністрів схвалив у середу, 29 квітня, під час свого засідання.

Відповідно до Плану заходів, у листопаді 2015 року у Національній опері відбудеться урочиста академія, присвячена 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького. У травні у Львівському музеї історії релігії пройде міжнародна наукова конференція “Історія релігій в Україні”, присвячена вшануванню пам’яті Андрея та Климентія Шептицьких. Наприкінці року відбудуться наукові конференції, присвячені різним аспектам діяльності Митрополита, а також конкурси учнівських творів, книжкові виставки, круглі столи та наукові читання в школах. У Національному музеї імені Андрея Шептицького відбудеться виставка “Митрополит Андрей Шептицький – засновник Національного музею у Львові та меценат української громади”. Також Музей історії міста Києва організує виставку з нагоди ювілейної дати.

Планом заходів передбачено проведення молодіжних таборувань на батьківщині митрополита А. Шептицького у селі Прилбичі Яворівського району Львівської області; запровадження туристично-екскурсійних маршрутів до місць, пов’язаних із життям і діяльністю митрополита Андрея Шептицького. Окрім того, у Києві планують встановити на Міському будинку вчителя меморіальну дошку Андрею Шептицькому.

У липні Національний банк випустить в обіг пам’ятну монету “Андрей Шептицький”, а “Укрпошта” випустить марку і конверт “Перший день”.

Організаційний комітет очолив віце-прем’єр-міністр України – міністр культури В’ячеслав Кириленко. До складу Комітету увійшли: заступник міністра культури України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко, директор департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш, представники Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Державного комітету телебачення і радіомовлення; голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, представники обласних державних адміністрацій, народні депутати, історики, релігієзнавці, громадські та культурні діячі.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*