«Українців вакцинуватимуть у п’ять етапів», – Максим Козицький

Вакцинація від  COVID-19 триватиме протягом двох наступних років і охопить понад половину населення України. Про це розповів голова Львівської ОДА  Максим Козицький.

«Часто спілкуюся з урядовцями щодо запобігання поширенню коронавірусу. Селекторні наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, де обговорюємо цю проблему, відбуваються майже щодня. Можу з впевненістю сказати, що центральна влада робить все можливе для отримання якісних вакцин Йде робота за декількома напрямами одночасно – в рамках системи COVAX, прямого замовлення у компаній-виробників та взаємодії із країнами-донорами, які можуть передати нашій країні надлишкові кількості вакцин», – зазначив Максим Козицький.

Голова пояснив, що деталі переговорів з іншими державами Україна не може оприлюднювати, щоб не зірвати їх.  Запевнив, що Україна братиме виключно вакцини з підтвердженою ефективністю.

«Це ті, якими будуть користуватися наші західні країни-партнери, – наголосив голова Львівської ОДА. –  Частина вакцин буде безкоштовною для українців. На них кошти виділяють країни з високим рівнем доходу. Це переважно західні демократичні уряди країн-партнерів,  а також приватні компанії».

Щодо російських вакцин,  то довіри до них нема, оскільки Росія веде збройну та інформаційну агресію проти України. До того ж не існує наукових доказів, що російська вакцина безпечна. Жодна з європейських країн не погодилась нею вакцинувати своїх людей.

Отож, вакцинація в Україні проходитиме у 5 етапів.  Перший передбачає щеплення людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також медичних працівників, які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу в умовах стаціонару, та військових, які беруть участь в ООС.

Далі вакцинуватимуть також інших людей, які надають медичні послуги. На третьому і четвертому етапах охоплять ще тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

П’ятий етап — вакцинація інших категорій населення, які не входять до пріоритетних груп. Йдеться про людей віком до 59 років без супутніх захворювань.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*