Україна та НАТО поглиблюватимуть співпрацю заради миру

Засідання РНБО за участю Генерального секретаря НАТО та підписані документи відкривають нові перспективи співпраці України та Альянсу, заявив за підсумками засідання Президент Петро Порошенко.

Президент подякував Генеральному секретарю і країнам – членам НАТО за величезну допомогу, яку вони надають Україні в ці складні часи. «Ми високо цінуємо Вашу готовність поглиблювати практичну взаємодію з Україною», – наголосив Глава держави.

«Наше співробітництво з Альянсом вже приносить конкретні результати і має перспективи для подальшого розвитку. Ми отримуємо дієву допомогу наших партнерів з НАТО у вирішенні нагальних завдань підвищення нашої обороноздатності», – сказав Президент. Глава держави відзначив, що налагоджено механізм обміну інформацією. 317 важкопоранених українських військовослужбовців пройшли курс лікування і реабілітації в країнах НАТО.

За словами Президента, для України статус взаємовідносин з НАТО сьогодні визначається як особливе партнерство, яке є невід’ємною частиною курсу на європейську інтеграцію.

Ще раз відзначивши історичний характер засідання РНБО за участю Генерального секретаря НАТО, Президент зауважив, що ще 18 місяців тому експерти і радники НАТО не мали права зайти в Міністерство оборони, Генеральний штаб, Службу безпеки України. «За ці 18 місяців пройдена величезна відстань щодо налагодження співпраці, координації і ефективної взаємодії між Україною і НАТО», – сказав Петро Порошенко.

Підписані документи створюють якісно нові параметри, механізми взаємодії України з Північноатлантичним Альянсом. Буде підвищено статус Представництва НАТО в Україні. Дорожня карта співробітництва в сфері стратегічних комунікацій містить ефективні і погоджені дії в протистоянні тій інформаційній агресії, яку Російська Федерація здійснює не лише проти України, але й проти країн НАТО, зазначив Президент.

Спільна декларація про посилення оборонно-технічної співпраці також передбачає конкретні кроки, підкреслив Президент та наголосив, що Україна зараз потребує не летальної зброї, а можливостей для ефективної оборони своєї території.

Президент відзначив, що спільні навчання за участю 34 країн у Львові, які він відвідав спільно з Генеральним секретарем, показали, що ефективна координація, взаємодія і обмін інформацією приносить користь всім учасникам процесу. «Я наголошую, що перші навчання НАТО, які проходили в Україні, навчання служб з надзвичайних ситуацій, були спрямовані не на війну – вони були спрямовані на мир і рятування життя людей, на покращення взаємодії і взаємодопомоги в надзвичайних ситуаціях. Думаю, що це є надзвичайно символічно», – заявив Петро Порошенко.

В своєму заключному слові щодо підсумків засідання РНБО Генеральний секретар НАТО відзначив сильне лідерство Президента України і його особливу роль у посиленні взаємодії Українських Збройних Сил та Збройних Сил Північноатлантичного альянсу та наголосив на підтримці реформування ЗСУ з боку країн-членів НАТО.

Він також висловив задоволення рівнем взаємодії та партнерства між НАТО та Україною, яка бере участь у багатьох проектах і операціях НАТО. «НАТО може покластися на Україну, а Україна може покластися на НАТО», – відзначив Єнс Столтенберг.

Говорячи про ситуацію на Сході України, Єнс Столтенберг запевнив Президента України в підтримці територіальної цілісності та суверенітету нашої країни з боку НАТО. Генеральний секретар НАТО назвав Мінські угоди «єдиним шляхом» мирного врегулювання, який може відновити контроль України за її кордонами.

Генеральний секретар також відзначив важливість конституційних змін в частині децентралізації.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*