Україна продовжить переговори з РФ щодо Угоди про стратегічне партнерство – Віктор Янукович

1353918192_fa0084eb3d_133614Переговори з Російської Федерацією щодо Угоди про стратегічне партнерство мають розпочатися вже цього тижня. Про це Президент України Віктор Янукович заявив під час інтерв’ю журналістам українських телеканалів.

«Є домовленість з Урядом Росії сідати за стіл переговорів уже на цьому тижні і починати цей процес. Нам усі теми відомі, ми дуже добре знаємо одне одного, наші всі робочі групи по всіх напрямках давно співпрацюють, і нам небагато треба часу для того, щоб зрозуміти одне одного», – сказав Глава держави. За його словами, Угода про стратегічне партнерство з РФ була підписана в 1997 році, і настав час її пролонгації.

Президент зауважив, що відповідні переговори тривають уже півтора року.

«У чому нас звинуватила Росія останнім часом? Вона нас звинуватила в тому, що ми не враховуємо їхніх інтересів під час переговорів з Європейським Союзом», – зазначив Президент.

За його словами, Росія також обурена тим, що Україна під час переговорів з ЄС не консультується з нею по тих товарних групах, які для Росії є вразливими.

«Справедлива ця позиція? Безумовно, справедлива. Ми не хочемо втратити товарообіг з Росією, і Росія не хоче цього з нами. Цей процес також тривалий», – підкреслив Президент.

«Ми хочемо досягти все ж таки домовленості з Росією і підписати Угоду про стратегічне партнерство. Тому що, якщо ми її не підпишемо, ми будемо весь час знаходитися в такому невизначеному стані стосунків. Нам її треба підписувати», – зазначив Глава держави.

Також Віктор Янукович зауважив, що в разі підписання Угоди про асоціацію було б втрачено діалог з Росією.

«І це збіглося з точкою зору Уряду. І коли на міжурядових зустрічах, на міжурядових нарадах почали обговорювати це питання більш предметно, тоді виникла єдина пропозиція, іншої не може бути – призупинити підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, провести діалог цей, визначити шляхи досягнення компромісів. Але без участі Європи це зробити неможливо», – розповів він.

«Тоді що виходить? Тристоронній діалог: Україна – Європейський Союз – Росія», – сказав Президент, додавши, що результат цих переговорів невідомий.

Глава держави наголосив, що європейські цінності для України залишаються незмінними.

«Я неодноразово на цьому робив наголос: я був, є і буду прихильником європейських демократичних цінностей і стандартів. І реформи, які ми розпочали в 2010 році, на це спрямовані», – підкреслив він, додавши, що вдалося зробити вже багато, але ще більше – попереду.

Президент України Віктор Янукович дав інтерв’ю тележурналістам Лідії Таран («Студія 1+1»), Олені Фроляк (телеканал ICTV), Анастасії Даугулє (телеканал «Інтер») та Євгену Міхіну (телеканал «Україна»).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*