Україна прагне перейняти досвід Вишеградської четвірки на шляху до повноправного членства у ЄС

DSC_6133

Україна надзвичайно зацікавлена у вивченні досвіду країн Вишеградської четвірки на шляху до повноправного членства у Європейському Союзі. Про це т. в. о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський заявив під час зустрічі з Держсекретарями Міністерств закордонних справ  країн Вишеградської групи (Словаччина, Польща, Чехія, Угорщина).

“Сьогодні ми можемо і повинні вивчати ваш досвід у проведенні системних реформ, виконанні угоди про асоціацію, яку нещодавно ратифікувала Україна спільно з Європейським парламентом”, – додав Ю.Турянський. Він висловив вдячність Урядам країн Вишеградської четвірки за матеріально-технічну та гуманітарну допомогу Україні, а також за лікування та реабілітацію постраждалих українських солдат в зоні АТО.

Очільник області наголосив на важливості співпраці з Міжнародним Вишеградським фондом в межах спільних культурних, наукових та освітніх проектів, молодіжних обмінів, міжнародного партнерства, туризму.

Держсекретар Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки Петер Буріан висловив підтримку українському народові в його боротьбі за європейське майбутнє. “Вибір українців є тільки їх вибором, і ніхто не має права його відібрати. Ми допоможемо вам пройти той шлях до ЄС, який ми пройшли, і, можливо, вам вдасться уникнути тих помилок, яких ми допустили”, – додав П.Буріан.

Він зазначив, що є низка важливих кроків, які повинна здійснити Україна. Це, насамперед, боротьба з корупцією, покращення бізнес-клімату, децентралізація влади. Однак найвизначнішим питання для нашої держави є енергетична безпека, особливо сьогодні на фоні агресії з боку Росії.

На завершення зустрічі керівник Львівщини висловив надію на те, що можливо, незабаром Україна стане п’ятим елементом Вишеградської групи, яка перетвориться на п’ятірку.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*