Україна готова дати жорстку відсіч агресору – Глава держави

Рівень боєздатності української армії значно підвищився і нині наша держава має чим захищатися, готова дати відсіч агресору у випадку наступальних дій. Про це на урочистому заході «Парад військ» з нагоди 26-ї річниці незалежності, який відбувся у Києві, заявив Президент Петро Порошенко.

«Тепер все інакше. І я впевнений у нашій армії. Вона є в найкращій формі, ніж будь-коли – і це, до речі, оцінка європейських аналітичних центрів», – сказав Глава держави зауваживши, що попереду ще багато роботи зі зміцнення та модернізації вітчизняного війська задля набуття ним повної сумісності зі стандартами НАТО.

«Ми шукаємо і знаходимо асиметричні та ефективніші рішення, щоб в тривалій історичній перспективі стримувати російську армію – найбільшу в Європі і третю в світі», – додав Петро Порошенко.

«Україна готова дати жорстку військову відсіч агресору в його спробі піти у наступ. Але все ж таки ми виходимо із пріоритетності мирного, дипломатичного, політико-правового шляху повернення Донбасу та Криму», – також наголосив Президент.

Водночас, він висловив переконання, що Україна має шукати і триматися за союзників, адже сто років тому у протистоянні з Росією вистояли тільки ті нові держави, які мали належну зовнішню підтримку.

«Я впевнений у наших союзниках. І для нас є надзвичайно символічною участь зараз, в цьому параді, керівників оборонних відомств і військовослужбовців Збройних Сил Великої Британії, Грузії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії і  Сполучених Штатів Америки», – підкреслив Глава держави.

«Найменше, чого хоче Росія, так це успішної України. Наче вона взагалі ніякої України не сприймає. І тому в кремлівських «лабораторіях» то Новоросію видумують… То, як-от зовсім нещодавно, проголосили Малоросію», – сказав Президент.

Глава держави також наголосив, що основою надійного захисту України є мужні українські воїни. «Погляньте на цей Майдан. Не на трибуну, а на плац. Тут, перед вами – справжня еліта українського суспільства, наші захисники і гаранти Незалежності», – сказав Петро Порошенко і додав: «Найміцніше «залізо» в нашій армії – це те, з якого зроблені наші воїни».

Він нагадав, що на захист України від агресора стали тисячі патріотів – 200 тисяч пройшли через шість хвиль мобілізації, близько 100 тисяч зараз служать за контрактом, а 130 тисяч воїнів із бойовим досвідом зараховані до мобілізаційного резерву і у разі загострення ситуації також готові швидко повернутися до строю.

Пам’ятає Україна і про своїх героїв, які віддали свої життя за мирне майбутнє рідної землі, наголосив Петро Порошенко. «Вклонімося кожній українській родині, яка втратила чоловіка чи сина, матір чи доньку. З особливим болем саме в ці дні згадуємо героїв Іловайська. Їх підступно атакували регулярні підрозділи російської армії, які вдерлися на нашу землю – без оголошення війни, як колись Гітлер. Вічна пам’ять воїнам, які полягли в боях за вільну, незалежну Україну. Вічна їм слава», – сказав Президент. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв.

Вшанували присутні не лише військових, а й мирних громадян, які загинули у війні що її розв’язав російський агресор. «Загалом, понад десять тисяч українських життів – на совісті Кремля. Повік не забудемо, і не пробачимо ніколи. І нікому», – наголосив Глава держави.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*