У закладах культури Львівщини вшанують 80-ті роковини пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років

1933Відповідно до Указу Президента України на Львівщині відбудуться  заходи з нагоди вшанування 80-их роковин пам’яті жертв Голодомору. Про це розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Наталія Гамкало.

З цієї нагоди у Львові та на території області відбудуться заходи, творці яких художніми засобами заявлять про цю трагічну подію в історії України.

Так, Львівський музей історії релігії 21 листопада о 15.00 год. презентуватиме проект «Хліб». Це виставка, що поєднує у собі традиційні і сучасні мистецькі засоби. Центральною роботою слугуватиме картина «Голод» Охріма Кравченка (художника- Бойчукіста, свідка голоду на Київщині). Молоді художники Олена Кравченко, Дмитро Мовчан та Остап Лозинський  створять інсталяції та відеоарт до цієї роботи. Такий експеримент у музеї має на меті залучити молодь до проекту і розповісти історію мовою сучасного мистецтва. Виставка триватиме до 21 грудня.

У Львівському історичному музеї з 22 листопада експонуватиметься виставка «Хресна дорога України». Виставка налічує 26 стендів із демонстрацією архівних документів. Також по суботах у музеї буде демонструватися документальний фільм «Брати» (автор – Т.Каляндрук).

У період з 18 до 24 листопада з ініціативи Обласної контори прокату кінофільмів в кінотеатрах Львова та на кіновідеоустановках області будуть безкоштовно демонструватися художні, документальні та науково-пізнавальні фільми: «Голод – 33», «Великий злам», «Хлібна гільйотина», «Пейзаж після мору», «Крик», «Голодомор -33. Свідчення очевидців».

Знаковою та основною мистецькою подією у рамках заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору, стане вперше виконання цілої композиції «Реквієму». Твір італійського композитора Дж. Верді прозвучить 23 листопада о 18.00 год. у Львівській обласній філармонії. «Концертна програма відбуватиметься за участі диригента І. Ступеля, Академічного симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії, Галицького академічного камерного хору, Камерного хору “Глорія” та за участі солістів С. Мамчур, Р.Корена (Україна), Керіна О. Бекстрьома, Пер-Андерса Гедлюнда (Швеція).

У Львівському палаці мистецтв 24 листопада (17:00) відбудеться показ всесвітньовідомого фільму Едварда Буковського «Живі», знятий на основі свідчень учасників подій, а також записів іноземного кореспондента, який перебував в Україні 1932-33 роках та був очевидцем подій.

Тематична виставка представлена і в Республіці Польщі. Зокрема, з 18 жовтня експонується виставка з фондів Львівського музею історії релігії «Голодомор 1932-1933 років очима українських художників» у музеї-замку Шамотулах (Республіка Польща). Експонування супроводжується переглядом документального фільму про одну з найбільших трагедій Європи ХХ ст.

Також у планах заходів бібліотек області передбачено ряд як і традиційних заходів (книжкові виставки, бібліотечні огляди, тематичні бесіди), так і будуть організовані мультимедійні презентації, години-реквієми, історичні розвідки.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*