У які строки має сплачуватися ЄСВ до бюджету?

4Порядок сплати ЄСВ визначений ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон N 2464). Згідно з ч. 7 ст. 9 Закону N 2464 , єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. І лише ФОП і фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту), зазначені в абз. 3 та 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону  N 2464, які не мають банківського рахунку, сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.
Платники ЄСВ (тобто всі юридичні особи та ФО-підприємці за використання найманих працівників)  , крім платників, зазначених у п. 4 і 5 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ,  зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

НАГОЛОШУЮ: При цьому роботодавці (платники ЄСВ, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону N 2464) під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників.

ЄСВ перераховується одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (доходу), у т.ч. в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (доходу) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Наприклад, ЄСВ слід сплачувати саме того дня, коли працівник отримує товари (послуги) в рахунок заробітної плати, або коли роботодавець оплачує за працівника такі товари (послуги) з подальшим утриманням цієї суми із заробітної плати. Зокрема, це стосується також утримання аліментів: якщо таке утримання проводиться в останній день місяця при нарахуванні зарплати, цього ж дня слід і сплатити ЄСВ в сумі, що припадає на суму аліментів.

Платники ЄСВ — ФОП на загальній системі оподаткування (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону N 2464) зобов’язані сплачувати ЄСВ, що нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.

Платники ЄСВ — ФОП на спрощеній системі оподаткування (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону N 2464) зобов’язані сплачувати ЄСВ щоквартально у сумі, нарахованій за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Платники ЄСВ — особи, які забезпечують себе роботою самостійно — тобто провадять незалежну професійну діяльність (п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону N 2464), зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.

За неповну та несвоєчасну сплату єдиного внеску чинним законодавством передбачено адміністративну відповідальність та штрафні санкції.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*