У рамках «Фестивалю партнерства» започаткують «Українсько-польський університет транскордонного співробітництва»

DSC_1162

Співорганізатори українсько-польського «Фестивалю партнерства» вийшли з ініціативою започаткувати в рамках цього заходу постійнодіючий проект під назвою «Українсько-польський університет транскордонного співробітництва».

Про це йшлось 6 вересня, на зустрічі представників польських міст та воєводств із українськими партнерами. В обговоренні взяли участь, зокрема т.в.о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, Маршалок Підкарпатського воєводства Владислав Ортил, представники Люблінського та Сілезького воєводств, міст Перемишль, Люблін, Варшава, Лодзь.

Сторони прийняли «Спільну декларацію про активізацію українсько-польського транскордонного співробітництва», яка і передбачає започаткування Університету. Форма його роботи – конференції, семінари, вишколи, виставки тощо. Завдання – передача досвіду влади, громадських, наукових, релігійних та інших інституцій Польщі у різних сферах. Пріоритетні напрямки – це економіка та енергоефективність, культура і туризм, освіта і наука, екологія та рекреація, охорона здоров’я та соціальний захист, збереження історико-архітектурної спадщини. Окрім того, питання адміністративно-територіальної реформи, системи управління та розвитку міст і територій, галузевого розвитку, роботи з інституціями ЄС, співпраці органів влади і громадського сектору тощо.

Довідка:

Українсько–польський «Фестиваль партнерства» цього року відбувається вже втретє. Його ідея належить Генеральному консулу Республіки Польща у Львові Ярославу Дрозду. Окрім консульства, співорганізаторами фесту є Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Львівська міська рада. 

У зв’язку із трагічними подіями в Україні цього року дещо змінено формат заходу: немає великих концертів та масштабних дійств на площі Ринок у Львові, натомість заплановано відкриті семінари (воркшопи), круглі столи, лекції для обговорення та ознайомлення із досвідом польських реформ. Попри змінений формат фестивалю, його завдання не змінилось – це розвиток співпраці України і Польщі у різних сферах. Також фестиваль є своєрідним підсумком зробленого у Львові та на Львівщині спільно із польськими партнерами.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*