У районі буде створено відділення паліативної та хоспісної допомоги

80765940

Під кінець цього року, приємна звістка облетіла й наш район: на пленарному засіданні XXIV сесії Турківської районної ради VI скликання депутати вирішили колишнє приміщення терапевтичного відділення Турківської КЦРЛ передати Турківському районному територіальному центру соціального обслуговування з тим, щоб відкрити на місці терапії стаціонарне відділення з паліативною та хоспісною опікою для постійного або тимчасового проживання одиноких, непрацездатних громадян, іншими словами -будинок для пристарілих.

Наразі одинокі хворі, які не мають родини, знаходять притулок у палатах Лімнянської дільничної лікарні. Суто з етичних і християнських переконань – не викинути ж цих людей на поталу вулиці, та ще у холодну пору року. За словами завідувача Лімнянської дільничної лікарні Алевтини Зинич, на даний час тут знаходиться 6 таких хворих.

– Це люди з Турки, Лімни, Жукотина, Малої Волосянки, у них немає сім’ї, близької родини, а якщо є рідні, то дуже далеко або ж відмовляються опікуватися старенькими, – каже Алевтина Василівна. – Попросилися до нас хто на кілька тижнів, а хто – на місяць, а проживають уже по 2-3 місяці. До того ж, цих людей стороняться, і через їх перебування тут не хочуть лягати на лікування в лікарню інші терапевтичні хворі. Щоправда, необхідних умов для постійного проживання такої категорії осіб у нас нема, але хоч мають вони дах над головою та щось попоїсти. Але довго тривати так не може. Тому питання створення в районі спеціального будинку чи притулку для одиноких пристарілих необхідно вирішувати якнайшвидше.

– Дійсно, поселяти таких людей в лікарнях – не вихід із ситуації, – підтверджує думку лікаря Алевтини Зинич начальник Турківського районного територіального центру соціального обслуговування Володимир Данчишак. – Інша справа, коли пацієнт прийшов на тиждень-два полікуватися і пішов додому, а для одиноких осіб похилого віку мають бути створені умови, наближені до домашніх. До речі, питання створення притулку для одиноких і пристарілии ще за часів керх людей розглядалівництва Турківською РДА Олегом Барабашом – більше десяти років тому. Спочатку планували зорганізувати такий будинок в Ільнику, потім зупинилися на колишньому приміщенні Лімнянського колгоспного дитячого садка. З цього приводу навіть двічі збирався у Лімні схід села. І лишень тепер прийнято рішення про передачу приміщення колишньої терапії під стаціонарне відділення з паліативною та хоспісною опікою для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян, розраховане на 25 ліжкомісць.

Це є дуже важливе рішення: по-перше, збережемо уже існуюче приміщення, по-друге, створимо нові робочі місця і, врешті-решт, вирішимо одне з назрілих гострих соціальних питань. Багато хто не вірить в це, бо ж в реконструкцію приміщення потрібно вкласти дуже великі кошти, але ж свого часу колишню терапію також переобладнали під районний центр зайнятості, і вийшло зовсім непогано. Безумовно, що проблема є, але я надіюся, що ця добра справа не зависне у повітрі.

На Львівщині є чимало будинків-інтернатів для пристарілих – зокрема й недалеко від нас – на Старосамбірщині, чи на Дрогобиччині. Але жителям з Турківщини дуже важко адаптуватися до їхніх умов. Не всі там хочуть бути. А тут, на місці, людина матиме можливість, написавши заяву, поїхати на вихідні чи на свята до родини. Перевага буде ще й в тому, що будинок розміщений майже в центрі Турки, а це значно полегшить проблему з доїздом. Та й тут старі, одинокі, немічні люди матимуть можливість перебувати цілодобово, на повному державному утриманні, вони будуть забезпечені харчуванням, одягом, окремими кімнатами на 2-3 ліжкомісця, для них будуть створені усі належні побутові умови, а також кімнати для відпочинку. Можливо навіть працюватиме цілодобовий медичний пост.

На нинішній час, здебільшого у великих містах, діє ще одна форма надання соціальної послуги – садочки для старих. Коли рідні мають можливість на цілий день, або ж на деякий час, поки вони відсутні (на роботі чи відлучені в якихось інших невідкладних справах), залишити в такому садочку людину, яка потребує постійного нагляду, наприклад, хворого на склероз. Володимир Іванович розглядає, якщо уже буде функціонувати будинок для пристарілих, можливість втілення й цієї ідеї.

Отож, попереду велика праця – розробляти проектно-кошторисну документацію, шукати кошти і приступати до ремонтних робіт. А районна влада, як запевнив автора статті перший заступник голови РДА Володимир Баган, всіляко сприятиме й допомагатиме в реалізації даного задуму з тим, аби й на Турківщині одинокі старенькі люди не відчували себе самотніми.

 

Турківська районна рада надала дозвіл на перепрофілювання приміщення колишнього терапевтичного відділення у Горішній ТУРЦІ У відділення паліативної та хоспісної допомоги.
1. Надання паліативної стаціонарної медичної допомоги особам від 18 років (далі пацієнтам), включаючи невідкладну допомогу.
2. Підвищення доступності стаціонарної медичної допомоги онкохворим в термінальній стадії.
3. Організація та проведення підтримуючого паліативного лікування некурабельних пацієнтів з хронічним больовим синдромом.
4. Надання психологічної допомоги хворим та їх родичам.
5. Забезпечення підбору та проведення необхідної знеболюючої терапії.
6. Організація необхідної консультативної допомоги спеціалістами Середино- Турківської ЦРЛ.
7. Створення служби добровільних помічників, що здійснюють безкоштовний догляд за хворими в стаціонарі.
8. Проведення організаційно – методичної роботи з первинної підготовки медичних кадрів, добровольців, родичів по догляду за пацієнтом.
9. Участь у консиліумах, клінічних конференціях, експертизі тимчасової непрацездатності пацієнтів, складання трудових рекомендацій.
10. Засвоєння та запровадження нових ефективних методів паліативного, симптоматичного лікування, догляду за хворими та профілактика ускладнень.
11. Розробка заходів спрямованих на покращення якості лікувально – профілактичної допомоги.
12. Вивчення та узагальнення роботи паліативних відділень лікувально – профілактичних закладів України, удосконалення роботи паліативної допомоги.
13. Участь в організації та проведені санітарно – просвітницької роботи з профілактики онкологічних захворювань.
14. Зв’язок із екстреною медичною допомогою, ЦРЛ для здійснення етапності та спадкоємності в лікуванні пацієнтів.
15. Зв’язок та активна робота з вітчизняними і закордонними благодійними організаціями.
16. Зв’язок з іншими відділеннями паліативної допомоги.
17. Зв’язок з органами соціального захисту населення та засобами масової інформації.
18. Надання інформації про стан здоров’я хворих, у порядку і межах, встановлених чинним законодавством України.
19. Здійснення заходів щодо підвищення кваліфікації медичного персоналу;

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*