У Польщі вшанували автора гімну України отця Михайла Вербицького

З нагоди 201-ї річниці від Дня Народження о. Михайла Вербицького, в с. Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща, відбулися заходи за участі делегації зі Львівщини.

Урочистості розпочалися зі святої літургії  в церкві покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький. Літургію виконав мішаний хор зі Львова. Варто зазначити, що саме Вербицький є автором літургії для мішаного хору.

Після літургії мали місце промови. “Отець Михайло Вербицький є видатним сином України, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Підлісний. – Мелодія Державного Гімну об’єднавшись із словами вірша “Ще не вмерла Україна” Павла Чубинського стала душею українського народу. Створення державного Гімну України має по суті дуже символічне значення, адже не лише об’єднує серця українців вже понад 150 років, але й буквально об’єднало Схід і Захід нашої держави. Державний Гімн України став виявом компіляції творчого духу та потенціалу композитора і священика з Галичини – отця Михайла, з поривом любові до народу і одвічною мрією про незалежність поета і етнографа з Наддніпрянської України – Павла Чубинського. Саме в цьому і полягає прихований символізм, сила і сама суть пісні, що стала Державним Гімном України”.

До слова також були запрошені Володимир Середа – голова Львівського обласного товариства “Надсяння”, отець Павло – парох УГКЦ сусіднього села Хотинець, а також Андрій Вербицький – нащадок видатного композитора.

Заходи завершилися покладанням квітів до могили о. Михайла Вербицького та виконання Національного Гімну України.

Також з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження Михайла Вербицького відбулись урочистості в селі Явірник Руський Перемиського повіту, у місці, де народився автора мелодії Державного Гімну України.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*