У Музеї історії релігії презентували міжнародний туристичний маршрут «Шлях дерев’яної архітектури»

912971_3

У Музеї історії релігії 3 вересня відбувся відкритий семінар (воркшоп) на тему «Пам’ятки як рушій регіонального розвитку – шляхом дерев’яних церков на Підкарпатті». Його учасниками стали представники регіональної туристичної, пам’яткоохоронної, культурної сфери.

 

Експерт семінару Ярослав Речек, директор департаменту промоції, туризму, спорту і міжнародної співпраці Підкарпатського воєводства, у своїй доповіді акцентував на унікальній спадщині дерев’яної архітектури України та Польщі, що є шедеврами мистецтва і не мають аналогів в інших народів. Зокрема, експерт розповів про реалізацію найуспішнішого за останні роки спільного україно-польського проекту «Дерев’яні церкви Карпатського регіону Польщі і України», результатом якого є включення у червні 2013 року до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 16 пам’яток дерев’яної сакральної архітектури.

Окрім цього, на семінарі презентовано міжнародний туристичний маршрут «Шлях дерев’яної архітектури», а також обговорено проблеми збереження і використання в туристичних цілях дерев’яної архітектури на території України і Польщі.

Семінар відбувався в рамках III Фестивалю україно-польського партнерства, який триває на Львівщині впродовж цього тижня за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради. Цього року у зв’язку із трагічними подіями в Україні організатори відмовились від святкових концертів і зосередили увагу на ознайомленні із досвідом польських реформ та функціонування сфери культури та туризму у Республіці Польща.

Довідка:

До Списку Світової спадщини ЮНЕСКО внесено 16 українських церков (8 розташовані в Польщі і 8 – в Україні).

Церкви представляють такі типи архітектури:

– гуцульський (Україна),

– галицький (4-Україна і 2 – на території Польщі),

– бойківський (2 в Україні та 1 в Польщі),

– лемківський (5 на території Польщі)].

4 дерев’яні храми Львівщини: св. Юрія XVI-XVII ст. у м.Дрогобич, Пресвятої Трійці 1720 року у м.Жовква, Собор Пресвятої Богородиці 1838 року у с.Матків Турківського району, Зіслання св. Духа 1502 р. у с.Потелич Жовківського району.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*