У місті Турка відзначили 109-ту річницю від дня народження провідника української нації, Героя України Степана Бандери

???????????????????????????????

Сьогодні, 2 січня, у місті Турка відзначили 109-ту річницю від дня народження провідника української нації, Героя України Степана Бандери. Урочистості проходили біля пам’ятника Степану Бандері. Так, зокрема, відбулося покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері головою Турківської районної державної адміністрації Олександром Лабецьким, головою районної ради Володимиром Лозюком, заступником голови виконкому Турківської міської ради Ростиславом Набоковим за участю громадськості. Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто поклав своє життя на вівтар за Україну.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

«Ми зібралися сьогодні тут, на цьому місці, щоб віддати шану своїм героям. У нас є безліч героїв, яких бояться наші сусіди росіяни та поляки. Зокрема – це Євген Коновалець, Іван Мазепа і багато інших. Однак, Степан Бандера – це символ нашої нації. Він зробив неймовірний внесок у розвиток народу, допоміг йому звільнитися з під ярма, підняв на боротьбу, – звернувся до присутніх заступник голови райдержадміністрації Юрій Лило. – Нам необхідно пам’ятати свого великого героя. Дай Боже щоб всі країни, які не хочуть признати Степана Бандеру, зрозуміли, що він наш Герой, і приймали нас, нашу націю з нашими героями».

ДОВІДКА

Народився герой українського народу Степан Андрійович Бандера 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів, Калуського повіту на Галичині. Його батько, Андрій Бандера був у той час парохом в цьому селі, а мати, Мирослава Бандера, походила з родини священиків із Старого Угринева. Український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.  5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*