У Львові відзначатимуть 75-ту річницю з дня проголошення Акту відновлення Української Держави

У четвер, 30 червня, у Львові відбудуться заходи з нагоди відзначення 75-ї річниці з дня проголошення Акту відновлення Української Держави. Про це повідомили в департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Зокрема, о 15:00 год у будинку Львівської обласної філармонії відбудеться Урочиста академія.

Також о 17:00 год на Ринковій площі міста Лева розпочнуться масштабні святкування.

Окрім того, в рамках заходів з заплановано театралізоване дійство “Відтворення проголошення Акту відновлення Української Держави”, що був здійснений Ярославом Стецьком з балкону будинку на площі Ринок, 10.

Після театралізованого дійства учасники святкування виконають Держвний гімн України. Опісля відбудеться святковий концерт. На сцені виступатимуть “Львівські музики”, Софія Федина, Роман Ковальчук та інші. Заходи завершаться спільним виконанням славня українських націоналістів “Зродились ми великої години”.

Урочистості пройдуть з ініціативи громадських організацій патріотичного спрямування та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Довідка:

30 червня 1941 року у львівському будинку “Просвіти” Українськими Національними Зборами був проголошений Акт відновлення Української Держави. Це сталося в умовах німецької окупації міста. На Замковій горі урочисто був піднятий національний прапор України. Львівська радіостанція повідомила населення про цю визначну подію і передала всім українцям благословення митрополита Андрія Шептицького. На Національних Зборах були присутні (більш ніж сто осіб) представники еліти українського національно-визвольного руху, науковці, інтелігенція, громадські діячі та духовенство, що прибули з території усієї України. На засіданні був також присутній представник митрополита УГКЦ А. Шептицького о. Йосиф Сліпий.

Акт 30 червня 1941 року засвідчив усьому світові, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити від кожного, хто посягає на незалежність і волю України. Варто зазначити, що “Актом” проголошено “відновлення”, а не “проголошення” Української держави, тобто формально була збережена традиція (тяглість) існування Української Держави з часів УНР і ЗУНР, Визвольних Змагань 1917-1921 років.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*