У Львові відкрили виставку “Українці у Другій світовій”

У Львівському історичному музеї у четвер, 7 травня, відкрилася виставка “Українці у Другій світовій”. Її створено з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. А також задля висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

На виставці експонується понад 200 оригінальних пам’яток періоду Другої світової війни з музейних збірок Львівського історичного музею, Музею історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина, Воєнно-історичного музею 58-го будинку офіцерів. Візуальний ряд виставки доповнює фільм-хроніка “Між Гітлером і Сталіном: Україна в Другій світовій війні” (2005, режисер Святослав Новицький).

Головний акцент на виставці зосереджений на історіях звичайних людей, на іменних предметах – свідках трагічних подій, а не на історії військових дій, переосмислення подій війни, руйнування радянських історичних міфів та стереотипів.

Окрема група матеріалів розкриває діяльність тих, хто боровся за життя інших, ризикуючи своїм – військових медиків.

Особливим розділом виставки, є тема дітей, чиї долі були обпалені війною. Діти – майбутнє нації, стали жертвами війни, її безпосередніми учасниками. Підлітки воювали у складі військових частин, у підпіллі. Багато з них загинуло у боях чи було страчено німцями.

В окремому розділі представлені нагороди Другої світової війни.

Адреса виставки: площа Ринок, 6 (ІІІ поверх).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*