У Львові відкрилася Міжнародна науково-практична конференція “Король Данило: культурна та державотворча спадщина його доби”

8 грудня у НУ “Львівська політехніка” розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція “Король Данило: культурна та державотворча спадщина його доби”, яка відбувається під почесним патронатом Президента України Петра Порошенка.

Від імені т.в.о. голови Львівської ОДА Юрія Турянського учасників конференції привітав заступник голови ОДА Юрій Підлісний.

Як зазначив Юрій Підлісний, для усіх свідомих європейців ім’я Короля Данила є символом незламного оборонця і активного будівничого Галицько-Волинської держави, а у контексті сьогоднішніх військових подій на Сході України, ця постать повинна єднати всіх українців у їх прагненні жити по-європейськи.

“Тому Львівська облдержадміністрація відразу відкликнулися на ініціативу проведення дуже потрібного, в першу чергу для побудови здорової держави, цієї Міжнародної науково-практичної конференції. Ця ініціатива пішла від науковців, зокрема Національного унверситету “Львівська політехніка”, оскільки вони беруть участь в Українсько-польському науковому проекті під назвою: “Пошук, ідентифікація і наукове вивчення найстарішого храму Пресвятої Богородиці, побудованого в Холмі королем Данилом Галицьким”, – додав він.

Під час конференції йшлося про те, що такий проект став можливим в результаті багатолітніх перемовин української дипломатичної служби з польськими державними та релігійними представниками і дав старт для досліджень над Богородичною церквою у Холмі, де має покоїтись прах Короля Данила. Проект розрахований до 2018 рр.

Дслідження фінансують Всеукраїнська доброчинна організація “Благодійний фонд Петра Порошенка” (Київ), Інститут національної спадщини в Варшаві, Інститут археології та етнології Польської Академії Наук в Варшаві, НУ “Львівська політехніка”.

У проекті беруть участь працівники Інститут археології та етнології Польської Академії Наук в Варшаві, Національного університету “Львівська політехніка”, Інституту українознавства ім.Івана Крип’якевича НАН України, Інституту “Укрзахідпроектреставрація”, ЛНУ ім.І.Франка, фірми “Археологічні послуги” (Холм), Люблінської політехніки та інших наукових інституцій України і Польщі.

За час активних досліджень протягом 2013-14 років досягнено значних наукових результатів, які у складних умовах проводив спільний науковий колектив українських та польських дослідників під керівництвом професора Анджея Буко та професора Миколи Бевза.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*