У Львові відкрилась виставка, присвячена ювілею Бориса Возницького

У вівторок, 19 квітня, у Львівській національній галереї мистецтв відкрилася виставка “Музей – моє життя. До 90-ліття від Дня народження Бориса Возницького”. На заході зібралися представники влади, мистецтвознавці, художники, громадськість та соратники видатного музейника.

У відкритті виставки взяв участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

“Борис Возницький – людина, яка крок за кроком добре робила свою роботу, купка до купки збирала те, що народила наша земля, – зазначив Олег Синютка. – Ми прийшли сьогодні до людини, яка насправді з нами. Їй 90 і вона тут в цих стінах, виплеканих його словами та руками, в його експонатах, які зібрані по краплині його життям і його турботою. Він зараз серед нас, такий яким він є. А нам залишається дуже мало – пам’ятати і шанувати велику людину, мудрого творця, видатного вченого, справжнього Героя України”.

Як розповіла куратор виставки Наталя Філевич, експозиція складається з кількох розділів, в яких представлені основні напрямки діяльності Бориса Возницького і розповідають про різні етапи його життя: роки експедицій, часи боротьби за замки, період виставок та наукової діяльності.

Нагадаємо, що 2016-й рік на Львівщині проголошений роком Бориса Возницького.

Довідка:

Борис Возницький, Герой України,  видатний музейник сучасності, багатолітній директор музею, котрий тепер носить його ім’я, – все своє життя присвятив боротьбі за збереження пам’яток  української культури. Ще за радянських часів Возницький почав рятувати від знищення старі іконостаси, сакральну скульптуру, стародруки, церкви та замки, в котрих відкривав музеї та виставкові зали. Перетворивши картинну галерею у музейну імперію з 17-ма філіями, Борис Возницький в такий спосіб зберіг для нащадків тисячі реліквій національного значення.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*