У Львові відбудеться українська прем’єра фантасмагоричної ораторії «Paradies & Peri»

5 червня о 19:00 у рамках «Віртуозів-38» відбудеться українська прем’єра фантасмагоричної ораторії Роберта Шумана «Рай і Пері».

Це тричастинне музичне полотно, що народилося з тексту однієї з віршованих частин східного роману «Лалла Рук» ірландського поета-романтика Томаса Мура.

Метафорична історія про чарівну фею Пері, яку було вигнано з Раю. І щоб знайти шлях назад, головна героїня легенди повинна принести безцінний дар.

Світова прем’єра «Рай і Пері» відбулася у 1843 році, диригував сам Шуман. Ораторія викликала фурор. Критики того часу захоплювалися свіжістю музичних ідей, багатством мелодики та гармоній, досконалим оркеструванням. Геній створив музичний діамант, що не є оперою, проте визначив напрям розвитку цього жанру у ХІХ столітті. Це музика, що випередила свій час і залишається актуальною й сьогодні. Для прем’єрного виконання в Україні, в рамках 38-го Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», запрошено оперних зірок з Німеччини – Штефі Лєманн (сопрано) – Peri та Мартіна Латке (тенор) – Jüngling.

Хорові номери виконає Галицький академічний камерний хор. Багатогранність і глибину оркестрових партитур гідно передасть Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії.

За диригентським пультом – Володимир Сивохіп.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*