У Львові триває Міжнародна конференція з питань інтегрованого управління кордонами

Сучасні виклики на спільних з країнами ЄС кордонах та шляхи зміцнення прикордонної безпеки у регіоні обговорюють сьогодні, 15 березня, під час Міжнародної конференції країн-членів Європейського Союзу та країн Східного партнерства з питань інтегрованого управління спільними кордонами. Це – перший міжнародний захід такого рівня, який є послідовним продовженням ініціативи Президента України Петра Порошенка щодо розвитку системи спільного управління кордонами, яку він озвучив під час зустрічі з Президентами країн Вишеградської четвірки восени 2014 року.

Участь у заході беруть керівники прикордонних відомств Республіки Білорусь, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Республіки Молдова, Угорщини та України, а також експерти прикордонних відомств Естонської Республіки, Республіки Польща, Словацької Республіки, Турецької Республіки, американські партнери, представники міжнародних організацій, європейських інституцій та місій.

З вітальним словом до гостей звернувся перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. Він розповів про проекти транскордонної співпраці, що реалізуються Львівською ОДА, а також наголосив на важливості розвитку інфраструктури регіону для пожвавлення міжнародного співробітництва. “Минулого року в ремонт доріг області інвестовано понад 2 млрд грн”, – розповів посадовець. Крім того, Ростислав Замлинський запевнив присутніх, що Львівська облдержадміністрація завжди готова до конструктивної міжнародної співпраці.

Вітаючи гостей, Голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко зазначив, що лише спільний безпековий простір і колективні гарантії зможуть забезпечити надійність охорони спільних кордонів. “Тільки взаємна довіра та консолідація спільних зусиль здатні забезпечити ефективну протидію транскордонній злочинності, тероризму та іншим сучасним викликам”, – наголосив Віктор Назаренко.

Учасники конференції у розширеному форматі детально та змістовно розглянули сучасні виклики на спільних з країнами ЄС кордонах та шляхи зміцнення прикордонної безпеки у регіоні. Крім того, порушили питання подальшого запровадження спільного контролю та патрулювання, розвитку системи аналізу ризиків, розширення мережі контактних пунктів та інформаційної взаємодії, роботи з персоналом, протидії корупції та багато інших.

Під час конференції усі учасники висловили прагнення спільно працювати над мінімізацією загроз у галузі прикордонної безпеки та надалі активно розвивати систему інтегрованого управління кордонами.

Варто зазначити, що організаторами конференції виступили Адміністрація Державної прикордонної служби України, Державний прикордонний комітет Республіки Білорусь та Міжнародна організація з міграції (представництва в Україні та Республіці Білорусь).

Довідково:

Інтегроване управління кордонами – це скоординована діяльність компетентних державних органів, спрямована на створення та підтримання балансу між ефективною охороною державного кордону та збереженням його відкритості для законної транскордонної діяльності та подорожуючих осіб.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*