У Львові провели всеукраїнський фестиваль “Вишивана Україна”

У четвер, 19 травня, з нагоди святкування Дня української вишиванки на площі Ринок відбувався всеукраїнський фестиваль “Вишивана Україна”. Проводили захід представники громадський організацій “Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих”, “Мій тато захищає Україну” та “Розвиток громади”.

“В українців є одна річ, яка вирізняє нас з-поміж усіх світових націй – це вишиванка. Тому, коли ми бачимо чи то в Україні, чи за її межами, когось у вишиванці, ми розуміємо, що це  рідне серце, рідна душа, – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка на урочистому відкритті фестивалю. – Я переконаний, що свято, яке ми сьогодні відзначаємо у Львові, має стати загальнонаціональним, щоб ми могли щороку разом з усією Україною віддавати шану нашій вишиванці”.

Цікаво, що в рамках фестивалю розпочали вишивання найбільшої в Україні карти-оберегу. Перші хрестики на карті України вишивали керівники області та міста. Після того, як у Львові вишиють карту по контуру області, полотно передадуть у інші регіони України, де вишиванку оздоблюватимуть у традиційних кольорах та орнаментах вишивки. На завершення процесу вишивання організатори подадуть заявку до Книги рекордів України для встановлення рекорду на найбільшу в нашій державі вишиту карту.

Крім того, у фестивалі взяла участь низка відомих виконавців, зокрема, Наталка Карпа, Ліля Ваврін, Маріанна Ільків, Тарас Гаврик, а також гурти  “Carbon”, “Вишиванка”, “Реми”. Також для гостей фестивалю виступали танцювальні колективи “Левеня”, театр танцю “Ескада” 58-го Будинку офіцерів (м. Львів), музичний гурт “Леля”, дитячий колектив “Горличка”, дитяча студія балету “Життя” – “Смайлики”.  Ведучими фестивалю “Вишивана Україна” стали актори студії “МАГАРИЧ”.

До участі в атракціях фестивалю долучились також діти учасників АТО – співробітників різних відомств львівського регіону, які є співкоординаторами соціального мегапроекту “Мій тато захищає Україну”. Зокрема, Академія сухопутний військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного, 58-ий Будинок офіцерів (м. Львів), Львівський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Західне територіальне управління Національної гвардії України, Головне управління Національної поліції у Львівській обласні, Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

Впродовж святкування всіх гостей частували традиційним українським кулішем.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*