У Львові пройшла обласна акція «Профілактика та раннє виявлення раку грудної залози та шийки матки»

IMGP3427

На Львівщині вшосте стартувала традиційна обласна акція «Профілактика та раннє виявлення раку грудної залози та шийки матки».

З метою поінформованості населення про цей захід, 9 жовтня  у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі відбулась прес-конференція за участю провідних онкологів та гінекологів області.

Заступник головного лікаря онкоцентру з лікувальної роботи Орест Тріль ознайомив присутніх із інформацією про захворюваність та рівень ранньої діагностики у Львівській області. Зокрема, на Львівщині за минулий рік виявлено 700 випадків раку грудної залози (340 жінок померло), 267 випадків раків шийки матки (померло 118 жінок).

Роман Іванців – завідувач мамологічного відділення онкоцентру зазначив, що більшість жінок занадто пізно звертаються за медичною допомогою. Зазвичай рак у ІІІ-ІV стадії. Але ж рак вважається візуальним, доступним для діагностики. В області лише 10% жінок діагностувались у 1 стадії раку грудної залози. Близько 90 % виявлених пацієнток щорічно отримують спеціалізоване лікування.

У цьому році лікарі онкоцентру вперше провели органозберігаючу операцію – трахелектомію. Така методика дозволяє зберегти репродуктивну функцію жінки.

Цього ж дня в рамках Всеукраїнського проекту «Турбуйся про них» журналістки, що прийшли на прес-конференцію, змогли проконсультуватись у лікаря-мамолога, молодші 40 років – зробити УЗД грудних залоз, а старші мамографію.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*