У Львові презентували Проект змін до Конституції України в частині правосуддя

12 жовтня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося громадське обговорення проекту змін до Конституції України в частині правосуддя, ініційованого Президентом України та затвердженого Конституційною Комісією.

У заході взяли участь фахівці з конституційного права, юристи, судді, громадські експерти, викладачі та студенти профільних вузів області.

“Ми на порозі реформи, яка викличе високу довіру до правосуддя. Суспільство потребує повного перезавантаження судової системи”, – сказав заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний у вступному слові.

Андрій Бойко, член Вищої Ради Юстиції, Конституційної Комісії та Ради з питань судової реформи при Президентові України під час презентації зазначив: “Запропоновані зміни Конституції України в частині правосуддя передбачають деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади, а саме: повне обмеження впливу Верховної Ради України на судову гілку влади, та обмеження функцій Президента України лише до церемоніальних. Передбачається підвищення вимог та професійних стандартів для суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів до функціонального (тобто суддя буде захищеним лише у процесі винесення судових рішень), оптимізація системи судоустрою з метою забезпечення права особи на справедливий суд, забезпечення інституційної спроможності прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень. Також передбачено створення Вищої ради правосуддя, в повноваженнях якої буде призначення та звільнення, притягнення до відповідальності суддів та прокурорів”.

Проект змін до Конституції України в частині правосуддя пройшов попереднє схвалення Венеціанської комісії та після врахування пропозицій громадського обговорення буде доопрацьований та наданий Президентові України для внесення на розгляд Верховної Ради України.

Організатор обговорень – Конституційна комісія за підтримки Проекту USAID “Справедливе правосуддя”.

Нагадаємо, що Указом Президента України Петра Порошенка від 3 березня 2015 року №119/2015 з метою напрацювання змін до чинної редакції Конституції створено Конституційну Комісію України, яка утворила три робочі групи, одна з яких займається питаннями правосуддя.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*