У Львові офіційно відкрили матч за шахову корону

У вівторок, 1 березня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької відбулась офіційна церемонія відкриття Матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок за участі гросмейстерок Марії Музичук і Хоу Іфань, представників влади та громадськості.

Право першого ходу символічної шахової партії надали члену організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні матчу за світову шахову корону серед жінок 2016 року, голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці. Керівник області також закцентував на важливості цього матчу для Львівщини та України загалом.

“Сьогодні ми – свідки історичної події: вперше в історії в Україні відбувається матч за світову шахову корону, і наша Марія Музичук відстоює право бути шаховою королевою, – зазначив очільник області. – Проте найбільше досягнення в тому, що наша держава, яка протистоїть окупанту, економіка якої знекровлена анексією та агресією, знайшла можливість продемонструвати всьому світові, що ми безпечна країна, країна освічених людей, країна, за якою велике майбутнє. Тому матч за світову шахову корону на Львівщині – наша спільна перемога, перемога України”.

Зокрема на церемонії відкриття під час ритуалу жеребкування українська та китайська спортсменки визначили, хто матиме право першого ходу у протистоянні. Обравши писанки із чорною та білою фігурами шахістки визначили, що матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок розпочне білими фігурами Марія Музичук, а  чорними гратиме Хоу Іфань.

Окрім офіційної для гостей свята організували і мистецьку програму, яку розробив департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. Глядачі мали змогу оцінити хореографічний талант балету Ірини Мазур “Життя”, зокрема композиції “Життя”, “Етна”, “Древо роду”, “Viva!”, вокальний хист Христини Соловій, квартету “Tenors Bel’kanto”, а також мистецтво гри на скрипці Олександра Божика. Продемонстрували глядачам і відеоролик про Матч ФІДЕ за звання чемпіонки світу з шахів.

Після мистецької програми колектив театру “Воскресіння” на площі перед Оперним театром організував перформенс на тему “Спорт і Україна”, зокрема продемонстрував різноманітні анімації та театральні постановки на ходулях.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*