У Львові обговорили реформу середньої освіти

У суботу, 10 грудня, за участю заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея у Львові відбулися публічні слухання на тему: “Реформа середньої освіти у партнерстві з місцевим самоврядуванням”.

Заступник Міністра освіти Павло Хобзей розповів про основні реформи, які варто очікувати в системі освіти. “Міністерство має бачення реформи. Але є ще друга сторона, яка втілюватиме цю реформу і думку якої треба почути. Моделі, розроблені в Міністерстві, не завжди працюють на місцях, бо кожна громада має свій контекст. Тому для мене є дуже важливим це спілкування – почути, що болить, систематизувати проблеми і знайти рішення”, – сказав заступник Міністра освіти. Він висловив переконання у тому, що важливо об’єднати дві реформи, які зараз проводяться, – реформування освітньої галузі та процес децентралізації.

“Питання опорних шкіл є пріоритетом в роботі Уряду. Міністерство освіти вважає, що опорні школи є тим інструментом, який підвищить якість освіти в сільській місцевості і вирівняє той дисбаланс, який ми, на жаль, маємо між якістю освіти в місті та селі. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання ми бачимо, що цей розрив є досить великим”, – зазначив заступник Міністра.

За його словами, всі зміни, що відбуваються зараз і будуть відбуватися в школах наступного року, – це підготовчий процес. Сама ж реформа початкової і середньої ланки школи стартує з вересня 2018 року.

Також змін зазнає старша школа: передбачається профільна освіта – професійна чи академічна. Тобто після 9-го класу школярі матимуть вибір – вчитися у професійних коледжах чи в академічних ліцеях. І ті, і ті навчальні заклади формально залишаться ланками середньої шкільної освіти.

Реформи зазнають і професійні коледжі. Вони або перейдуть на рівень вищих навчальних закладів і готуватимуть бакалаврів, або цілком підпадуть під систему професійно-технічної освіти. В академічних ліцеях готуватимуть учнів до вступу у ВНЗ.

У свою чергу директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Манзій зазначила, що реформування освіти вимагає створення внутрішньої комунікації між органами влади: “Ми набудовуємо комунікацію, яка зараз існує на рівні Міністерства освіти і департаменту, більше того ми набудовуємо таку комунікацію на рівні відділів освіти і ОТГ. Адже ми прекрасно розуміємо, що перехід цієї комунікації на рівень об’єднаної територіальної громади, на рівень опорної школи дасть можливість впроваджувати ті реформи, які мають бути”.

Любомира Мандзій поінформувала, що навесні 2017 року на Львівщині буде проведено моніторинг впровадження реформи початкової освіти на місцевому рівні, а саме оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів. Він проводитиметься серед батьків, учителів та учнів.

Також у своєму виступі директор департаменту підкреслила, що рішення про створення опорної школи приймають виключно громади. Проте такі заклади мають відповідати певним стандартам: методичне забезпечення, педагогічний колектив та якість освіти. Департамент освіти у наступному році планує зробити в області 2 або 3 перфектні опорні школи, які будуть прикладом для наслідування.

На завершення Павло Хобзей наголосив, що реформа дуже сильно залежить від людського фактору, адже вчать не міністри, а вчителі. Але для того, щоб вони були мотивовані до роботи, їх зарплата має бути вищою, ніж середня заробітна плата в країні.

У заході взяли участь директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій, координатори проектів ГО “Європейський діалог” Олександр Софійта, ГО “Інститут громадянського суспільства” Маркіян Дацишин, представники органів місцевого самоврядування, директори опорних шкіл, керівники загальноосвітніх навчальних закладів та працівники системи освіти, а також гості з Вінницької, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*