У Львові для дітей з особливими потребами організують унікальний проект “Торкаючись, бачу: великі українці”

У неділю, 1 листопада, у Палаці мистецтв представлять інтерактивний соціально-мистецький проект “Торкаючись, бачу: великі українці”. Завдяки цьому проекту дітей та людей з особливими потребами залучатимуть до мистецтва. Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.

“Це унікальний проект, який зруйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить, – зазначила Христина Береговська. – Вперше створено можливість показати незрячим, як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки”.

За словами Христини Береговської, студенти Львівської національної академії мистецтв уже закінчують створення 12 скульптур видатних українців: Івана Франка, Лесі Українки, Сергія Нігояна, Андрея Шептицького, Георгія Гонгадзе та інших. До кожного бюсту буде долучено табличку з відповідною інформацією шрифтом Брайля про кожну відому особистість та аудіозапис. Про відомих українців розповідатимуть Джамала, Павло Табаков, Святослав Вакарчук та інші виконавці.

Розмалюють скульптури кольоровими фарбами діти з вадами слуху та мови. У такий цікавий спосіб діти ознайомляться з відомими постатями, обраними для проекту. А люди з вадами зору, торкаючись, “бачитимуть” визначні постаті та дізнаються про них інформацію за допомогою аудіозапису.

Презентація проекту відбудеться у неділю, 1 листопада, о 16:00 год у Львівському Палаці мистецтв.

Згодом проект “Торкаючись, бачу: великі українці” представлять у 20 народних домах районних центрів Львівської області, а також в інших містах України.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*