У Львові дали старт будівництву Польського дому

У п’ятницю, 6 листопада, у Львові урочисто заклали капсулу з нагоди початку будівництва Центру польської культури та європейського діалогу – Польського дому.

Участь у заході взяли міністр закордонних справ Республіки Польща Ґжеґож Схетина, Глава кабінету Президента РП міністр Адам Квятковський, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, представники польської громади та культурно-мистецьких кіл Львівщини.

“Переконаний, що Польський дім, де пропагуватимуть європейські традиції, стане для Львівщини не просто символом, а місцем, де люди різних національностей, насамперед поляки та українці, знаходитимуть порозуміння, вершитимуть спільні справи та творитимуть майбутнє, – зазначив Олег Синютка під час урочистої церемонії закладання капсули. – Вважаю, що сьогодні особливий день не тільки для історії Львівщини, а й для українсько-польських стосунків. Слова видатного політичного діяча про те, що не може бути незалежної Польщі без незалежної України і не може існувати вільної України без незалежної Польщі, повинні бути дороговказом у нашій довгій та успішній історії”.

Опісля сторони підписали Акт заснування центру польської культури і європейського діалогу – Польського дому у Львові.

З цієї нагоди також відбувся концерт у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Також польська та українська делегації поклали квіти до головної плити Польського військового меморіалу і меморіалу воїнам Української Галицької армії на Личаківському цвинтарі.

Довідка:

Ідея створення осередку для польської громади у Львові постала ще на початку 90-х років, паралельно зі стараннями української громади в Перемишлі за повернення їй об’єкту українського “Народного дому”. У жовтня 2015 р. завершено всі необхідні процедури передання об’єкту та земельної ділянки по вул. Шевченка, 3А польській громаді, яка створила “Товариство польської культури та європейського діалогу – Польський дім”.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*