У Львові американський спеціаліст провів тренінг з питань захисту об’єктів культурної спадщини

У середу, 2 листопада, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся тренінг з організації пожежного захисту об’єктів історичної та культурної спадщини. Його провів представник посольства США та консультант з пожежної безпеки об’єктів історичної та культурної спадщини зі США Кріс Маріон.

Участь у тренінгу взяли працівники музейної справи, спеціалісти з питань охорони культурної спадщини, пожежники, головні архітектори районів та інші спеціалісти, дотичні до питань збереження культурної спадщини на території області.

Зазначимо, що відомий спеціаліст з пожежної безпеки Кріс Маріон працював на таких об’єктах як Статуя Свободи та собор Святого Патріка в Нью-Йорку, монастир Амарбаясгалант в Монголії, Президентський палац в Індії. Експерт, зокрема, поділився досвідом роботи та інформацією про можливості пожежних служб Нью-Йорка, розповів про випадки пожеж в архітектурних спорудах світу, загоряння архівів та бібліотечних фондів, нищення відомих архітектурних пам’яток через виникнення пожеж.

Також Кріс Маріон проаналізував причини пожеж та швидке реагування у випадку їх виникнення, забезпечення кращого захисту архітектурних споруд, особливо під час реставраційних робіт, прогнозування стану будівлі у випадку пожежі. Розповів він і про ризики та наслідки займання приміщень та об’єктів у великих та малих містах, а також об’єкти, які найчастіше піддаються загорянню та причини таких випадків.

На зустрічі також йшлось і про заходи в області щодо збереження архітектурних пам’яток, особливо зі спадщини ЮНЕСКО, попередження пожеж і встановлення систем пожежогасіння.

Т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук, зокрема, розповіла присутнім про кількість пожеж на Львівщині, що призвели до нищення архітектурних пам’яток. Особливу увагу вона зосерелила на тих об’єктах, що входять до світової спадщини ЮНЕСКО.

“На сьогодні дуже важливим є питання пожежобезпеки. Системи пожежної охорони, які встановлюють у будівлях архітектурних пам’яток, дуже часто нищать саму архітектурну пам’ятку. Тому варто б застосовувати такі сучасні системи, які б не спричиняли нищення артифактів, зокрема, церковних та самих пам’яток архітектури”, – резюмувала Оксана Ткачук.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*