У Львівській політехніці відбувся міжнародний симпозіум, присвячений Михайлові Грушевському

У п’ятницю, 16 вересня, у Національному університеті “Львівська політехніка” з нагоди 150-тиліття від народження Михайла Грушевського стартував міжнародний симпозіум “Михайло Грушевський: знане і незнане”.

“Тішить, що на Львівщині відбувається такий потужний міжнародний захід, присвячений видатному українцю. Сподіваюсь, цей симпозіум відкриє нові цікаві сторінки із життя українського історика, першого Президента України, величного політичного діяча”, – зазначила під час урочистого відкриття наукової конференції директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Льввіської облдержадміністрації Христина Береговська.

У заході брали участь науковці  з України, Німеччини, Польщі, Татарстану. Доповідачі розповідали про постать Грушевського в історичній пам’яті Холмського краю, казанський період його життя та інші невідомі факти з життя Великого українця. Участь у симпозіумі також взяли науковці, освітяни, представники різних установ та громадських організацій Львівщини і студенти.

Варто зазначити, що організаторами заходу є Львівська обласна державна адміністрація,  департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, Національний університет “Львівська політехніка”, Міжнародний інститут освіти, культури  та зв’язків з діаспорою, Українсько-турецький культурний центр “Сяйво”, Львівське суспільно-культурне товариство “Холмщина”.

Довідково.

У вересні 2016 року минає 150-років від дня народження епохальної постаті української історії – Михайла Грушевського (1866-1934), видатного українського історика, будівничого української державності та модерної української нації, людини з когорти тих, що визначали орієнтири українського національного руху кінця ХІХ та в перші десятиліття ХХ ст.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*