У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка

9 березня у  Львівському  національному академічному театрі опери та балату ім. Соломії Крушельницької презентували кантату-симфонію “Кавказ” за однойменною поемою Тараса Шевченка.

Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Великий Кобзар за нашу свободу заплатив роками каторги. Сьогодні більше,  як три тисячі українських воїнів, з них 301 – з Львівщини  віддали найдорожче,  своє життя за нашу незалежність. Ми ж, українці ХХІ століття, можемо зробити свій цивілізаційний вибір, який Микола Хвильовий описав дуже чітко: “Геть від Москви!”. Я переконаний, що ми можемо зробити усе, щоб східні кордони України були східними кордонами ЄС та НАТО і це  буде наш внесок у справу Кобзаря і здійсняться його пророчі слова: “І на оновленій землі, врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”,  – зазначив очільник області.

Музику до поезії написав Станіслав Людкевич. Вперше симфонія зазвучала у Києві у 1941 році, це за два місяці до початку війни.

“У добу Івана Франка склалась традиція, що у міста люди з усієї провінції з’їжджалися, щоб вшанувати Тараса Шевченка. Одні дарували вірші, інші – музику Нижанківського, Шопена, Бетховена  і ця традиція шевченкіади була започаткована саме в часи Івана Франка, який зумів перекласти твори Кобзаря різними мовами світу.  Пізніше ми маємо епоху революції 1917 та 20 років і пригадується слово полковника  Григорія Коссака: “Ви ще завзятіше  і гарніше боротись потрафите, у вас є слово Тараса  і сильна зброя”. Дарунками радянської доби були малі майдани, які творила епоха шістдесятників, сімдесятників, серед них Мирослав Миронович, який 1977 року зумів на Шевченківський вечір привселюдно виголосити “Кайдани порвіте” і через деякий час був ув’язнений. Пізніше Шевченкові подарували Революцію на граніті, Помаранчеву і щонайболючіше  – Революцію Гідності. Сьогодні ми, у 205-ту річницю, даруємо, мабуть, найкращий презент для Кобзаря. Всім відомо його тезу: “Коли ми діждемось Вашингтона.  З новим і праведним законом?”.Ось він прописаний у Конституції””, – наголосив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдан Лазорак.

Також у межах заходу Олег Синютка відзначив державними нагородами відомих громадських діячів та діячів культури.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*