У Львівській ОДА відбулася нарада-семінар з питань контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади

6 березня в обласній державній адміністрації відбулася нарада-семінар з питань контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади.

В нараді  взяли участь керівники апаратів районних державних адміністрацій, керуючі справами міськвиконкомів міст обласного значення та представники міськвиконкомів міст районного значення області.

Відкриваючи нараду-семінар, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Іван Груник наголосив на необхідності підвищення ефективності у взаємодії місцевих державних адміністрацій та органів виконавчої влади в цілому з органами місцевого самоврядування.

З доповіддю перед учасниками семінару  виступив в.о. заступника керівника апарату обласної державної адміністрації Степан Рудницький, який повідомив, що згідно з  Указом Президента України „Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, в Україні започатковано черговий етап адміністративної реформи, який передбачає суттєве підвищення ефективності державного управління, поглиблення  взаємодії органів виконавчої влади з місцевим самоврядуванням, забезпечення участі  громадськості у формуванні державної політики.

За його словами, в контексті адміністративної реформи проведено оптимізацію місцевих державних адміністрацій та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

«До часу проведення адміністративно-територіальної реформи на рівні управлінської майстерності врегульовуються питання дублювання повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. В цьому контексті окремим пластом є делеговані повноваження   повноваження органів виконавчої влади, надані законом органам місцевого самоврядування», – сказав С. Рудницький.

Начальник організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації Степан Панюца відзначив, що за друге півріччя 2012 року виконавчими комітетами області прийнято понад 11 тисяч рішень в частині здійснення делегованих повноважень.

Він додав, що керівники апаратів районних державних адміністрацій, керуючі справами міськвиконкомів міст обласного значення та представники міськвиконкомів міст районного значення області це єдина „вертикаль” з організації апаратної роботи у місцевих державних адміністраціях та міськвиконкомах, оскільки, відповідно до статті 44 Закону України „Про місцеві державні адміністрації” відповідальним за систематичну перевірку виконання актів законодавства та розпоряджень місцевої державної адміністрації, надання методичної та практичної допомоги місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування визначений  апарат місцевої державної адміністрації.

В обговоренні також взяли участь  перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор, Олександр Сушинський, доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Галина Дзяна, керуючий справами Дрогобицького міськвиконкому Євген Шильник Юрійович та керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Марія Христинич.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*