У Львівській ОДА обговорили питання збереження та захисту сакральних пам’яток

У четвер, 1 вересня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із головою Фонду збереження сакральних споруд (США) Христиною Лев. Сторони обговорили технічний  стан дерев’яних церков на території області, а також питання їх ремонту та облаштування протипожежними засобами безпеки.

Про це повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій ОДА.

Під час зустрічі, зокрема, йшлось про необхідність контролю над ремонтом та реставрацією дерев’яних церков. Адже, за словами Христини Лев, є випадки, коли громади здійснюють ці роботи на свій розсуд, руйнуючи пам’ятку.

“Лише належне господарське ставлення до церкви може запобігти її руйнуванню, – підкреслив у розмові Олег Синютка. – Правильний та якісний ремонт, зроблений вчасно, дає можливість без величезних фінансових затрат зберегти на довгі десятиліття ту спадщину, яку так передавали з покоління у покоління наші пращури”.

Керівник області наголосив, що потрібно здійснювати й активну просвітницьку роботу як серед громади, так і серед священників щодо збереження сакральних пам’яток.

Під час зустрічі Христина Лев також розповіла про основні засади, на яких базується робота Фонду збереження сакральних споруд (США) і запропонувала внести деякі із церков у реєстр історичних пам’яток. Найбільш цінні з них, за її словами, потрібно ознакувати. Зокрема, частину інформаційних таблиць фонд готовий виготовити за власний кошт.

Сторони домовились детальніше вивчити проблемні питання, залучивши фахівців із різних галузей.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*