У Львівській ОДА обговорено питання Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

12 квітня голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук провів нараду з питань Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

У нараді взяли участь голови районних державних адміністрацій, голови районних рад, міські голови міст обласного значення, керівники структурних підрозділів облдержадміністраціх та керівники обласних структур.

Під час наради голова Львівської ОДА зазначив, що сьогодні Україна стоїть перед потребою здійснення широкомасштабної реформи місцевого самоврядування та унормування адміністративно-територіального устрою, на чому неодноразово наголошував Президент України.

«На нещодавньому засіданні Ради Регіонів при обговоренні проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Віктор Янукович   підкреслив, що із втілення в життя цієї реформи ми повинні забезпечити однакові державні стандарти громадянам нашої держави незалежно від місця їхнього проживання», – сказав Віктор Шемчук.

Однак, на думку керівника області, незважаючи на всі заходи держави, які спрямовані на зміцнення і розвиток місцевого самоврядування, переважна більшість із 731 територіальної громади області – а саме територіальні громади сіл, селищ і міст районного значення – через їх надмірну подрібненість та надзвичайно слабку фінансову базу залишаються неспроможними до виконання всіх повноважень місцевого самоврядування.

За його словами,  починаючи з 1991 року чисельність сільського населення у Львівській області зменшилася на 109,3 тис. осіб (1991 р. – 1103,9 тис. осіб – 2013 р. – 994,6 тис. осіб), а кількість сільських населених пунктів зменшилась на 21 одиницю (1991 р. – 1871 н/с, 2013 р. – 1850 н/с). Разом з тим кількість сільських рад збільшилася на 150 (1991 р. – 483 с/р і 2013 р. – 633 с/р).

«Із 633 сільських рад лише 46 сільських рад є самодостатні і перераховують у районні бюджети за 2012 р. 45,6 млн. грн. А 586 сільских рад – дотаційні. За 2012 р. сумарно отримали дотацій – 158,1 млн. грн. Це спричиняє надмірне навантаження на державний бюджет через необхідність фінансувати діяльність органів самоврядування», – наголосив В. Шемчук.

Віктор Шемчук відзначив, що завдання Концепції формування в Україні спроможного місцевого самоврядування та територіальної організації влади полягає у визначенні оптимальної територіальної основи спроможних територіальних громад, забезпеченні доступності та якості надання публічних послуг відповідно до державних стандартів, створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень, а також максимального залучення населення до управлінських рішень.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*