У Львівській філармонії відзначили 75-ту річницю проголошення Акту відновлення Української держави

У четвер, 30 червня, у Львівській обласній філармонії відзначили 75-ту річницю проголошення Акту відновлення Української держави. Захід відбувся за ініціативи та підтримки Львівської облдержадміністрації.

“30 червня 1941 року для кожного українця – особливо важливий день. Чомусь склалося так, що сьогодні ми вперше на офіційному рівні області відзначаємо цю дату. 75 років – дата, яка повинна показати нам, що ми мусимо бути разом, – зазначив Олег Синютка. – Тому що саме в цей день з точки зору 21 століття ми можемо чітко сказати, що свобода ніколи не дається просто так. Свободу виборює народ, нація. Сьогодні десятки тисяч українців відвойовують незалежну Україну. Тільки так ми збережемо державу і переможемо у цій війні”.

Під час урочистої частини заходу також нагородив почесними грамотами облдержадміністрації бійців 3 батальйону територіальної оборони Львівщини.

Мистецьку програму заходу склали виступи Лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Львівської державної академічної чоловічої хорової капели “Дударик” та музиканта і композитора, заслуженого артиста України, лідера гурту “Плач Єремії” Тараса Чубая.

Довідка:

30 червня 1941 року у львівському будинку “Просвіти” Українськими Національними Зборами був проголошений Акт відновлення Української Держави. Це сталося в умовах німецької окупації міста. На Замковій горі урочисто був піднятий національний прапор України. Львівська радіостанція повідомила населення про цю визначну подію і передала всім українцям благословення митрополита Андрія Шептицького. На Національних Зборах були присутні (більш ніж сто осіб) представники еліти українського національно-визвольного руху, науковці, інтелігенція, громадські діячі та духовенство, що прибули з території усієї України. На засіданні був також присутній представник митрополита УГКЦ А. Шептицького о. Йосиф Сліпий.

Акт 30 червня 1941 року засвідчив усьому світові, що український народ є законним господарем на своїй землі і буде її боронити від кожного, хто посягає на незалежність і волю України. Варто зазначити, що “Актом” проголошено “відновлення”, а не “проголошення” Української держави, тобто формально була збережена традиція (тяглість) існування Української Держави з часів УНР і ЗУНР, Визвольних Змагань 1917-1921 років.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*