У ЛОДА обговорили питання транскордонного співробітництва між Польщею та Україною

Про розвиток транскордонного співробітництва, зокрема поділ транспортних потоків при перетині кордону у пункті пропуску “Краковець – Корчова”, проблематику реалізації проекту МАПП “Нижанковичі-Мальховіце” та питання організації митної роботи на інших митних постах йшлося на зустрічі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки із Підкарпатським воєводою Євою Леніарт у п’ятницю, 3 червня.

Закцентували сторони зустрічі на організації роботи пункту пропуску “Краковець-Корчова”. Зокрема на час  проведення Світових Днів Молоді-2016 у Кракові, аби не створювати черг на кордоні, упродовж 21 липня – 5 серпня створять спеціальну смугу руху для транспортних засобів паломників. Також здійснюватимуть спільний огляд для прочан на польському боці кордону як під час в’їзду до Польщі, так і під час виїзду, а з українського боку визначать додаткову кількість митників та прикордонників, які працюватимуть на польському боці кордону. Також обговорили і розмежування руху транспорту на кордоні після відкриття з обох боків спеціальнозбудованих автомагістралей та переобладнання терміналу.

Також українські та польські колеги обговорили стан реалізації проекту МАПП “Нижанковичі-Мальховіце” та розглянули альтернативну можливість створення на майбутньому пункті пропуску і пішохідного перетину кордону. Єва Леніарт запропонувала зі свого боку також сприяти оптимізації процесу перетину кордону і на пункті пропуску “Грушів-Будомєж”.

Йшлося на зустрічі і про можливість відновлення залізничного сполучення на пункті пропуску “Смільниця-Кросцєнко”, зокрема запуску потяга Хирів-Загуж із можливістю продовження сполучення до Словаччини. Воєвода Підкарпатського воєводства також висловила побажання організації та частішого залізничного сполучення між Львовом та Перемишлем.

Також Єва Леніарт пообіцяла посприяти щодо полегшення митної процедури на кордоні для представників бізнесу. А очільник Львівщини висловив побажання координації взаємодії сторін, зокрема обмін інформацією, для підвищення ефективності роботи з метою запобігання контрабанди.

Сторони також домовилися організувати два семінари – по одному відповідно в Україні та Польщі – з метою обміну досвідом у питанні децентралізації.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*