У ЛОДА обговорили питання інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами

У четвер, 10 березня, у Львівській облдержадміністрації відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Правові, освітні, соціальні аспекти інклюзії дітей з особливими потребами”.

На конференції йшлося про пріоритетні завдання розвитку інклюзивної освіти – своєчасна соціалізація дітей з обмеженими можливостями та їх адаптація до самостійного дорослого життя.

У привітальному слові директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук наголосила, що діти з особливими потребами повинні мати такі ж можливості на освіту, працевлаштування, участь у культурному і соціальному житті, як і всі громадяни. “Інклюзивна освіта – це можливість дитини з особливими освітніми потребами отримати освітні послуги у навчальних закладах за місцем проживання, незалежно від форми власності, та отримати документ про загальну середню освіту єдиного державного зразка”, – зазначила Олександра Небожук.

Керівник департаменту звернула увагу на необхідність спільного обговорення цього питання  з органами місцевого самоврядування та громадами. “Зважаючи на децентралізацію місцевого самоврядування, ключова роль у впровадженні інклюзивної освіти на місцях належатиме місцевим громадам. Тому необхідно комплексно підходити до вирішення питання інклюзії, долучивши до цього процесу всіх зацікавлених осіб”, – резюмувала вона.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*