У Києві підписали Меморандум про партнерство з енергоефективності

У п’ятницю, 22 травня, у Києві під час Форуму енергоефективного партнерства підписано чотиристоронній Меморандум у сфері енергоефективності житлових будинків. У Меморандумі Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна та міська ради у ньому задекларували наміри об’єднати свої зусилля задля підтримки населення у впровадженні енергоефективних заходів шляхом здешевлення кредитів за рахунок бюджетних коштів.

Під час Форуму учасників ознайомили з Програмою енергозбереження для населення Львівської області. Згідно з нею, уперше в Україні з 2006 року запроваджено механізм заохочення людей використовувати у своїх помешканнях енергоефективні технології – за придбані у кредит, наприклад, вікна чи матеріали для збереження тепла, населенню компенсовують 15-20% річних від відсоткової ставки.

На думку голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Cергія Савчука, позитивний досвід Львівщини потрібно поширити в усіх регіонах України.

На Форумі також представили на загальнонаціональному рівні Державну програму енергоефективності. Вона передбачає запровадження механізму відшкодування фізичним особам частини тіла кредиту до 30% на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів, встановлення приладів обліку тощо.

Підтримкою з державного бюджету можуть скористатись і об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). У Програмі закладено відшкодування 40% суми кредитів на придбання енергозберігаючих вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо.

Участь у Форумі брали голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та директор департаменту економічного розвитку, торгівлі і промисловості Львівської ОДА Василь Лозинський.

Довідка

Відповідно до Програми з енергозбереження, від 2006 року до 22 травня 2015 року програмою скористалося 13 215 родин, які отримали кредити на загальну суму понад 125 мільйон гривень.

Сума відшкодування з обласного бюджету за підсумком, що наростає, упродовж 2006-2015 років становить 14,8 мільйона гривень.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*