У День пам’яті жертв голодоморів мешканців Львівщини закликають запалити «свічки пам’яті»

Щорічно, у четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів.

Львівська обласна державна адміністрація просить усіх небайдужих долучитися до Всеукраїнської акції “Запали свічку”. Відтак, сьогодні увечері запалити свічки у своїх оселях у пам’ять про жахливу трагедію українського народу.

“Закликаю усіх жителів Львівщини доєднатися до всеукраїнської акції “Запали свічку”, яку підтримують в багатьох країнах світу. Нехай у наших домівках загорить вогник у знак пам’яті про кожного загиблого українця. О 16.00 традиційно вшануймо пам’ять загиблих хвилиною мовчання”, – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Нагадаємо, що 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», яким визнала Голодомор геноцидом українського народу. Станом на 2018 рік Голодомор офіційно визнаний геноцидом українського народу в 18 країнах світу.

“Більшовики голодом намагалися відбити самостійницькі прагнення нашого народу. Однак їх плани не лише зазнали поразки у 1991 році, а й закарбували в пам’яті українців злочини окупаційного тоталітарного режиму. В незалежній Україні не маємо права забути”, – наголосив Максим Козицький.

Довідково.

Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс у 2003-му році. Акція «Свіча Пам’яті» має на меті нагадати всім українцям, як важко було пережити жертвам Голодоморів голодні й холодні зимові ночі 1933 року.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*