У березні відбулось понад 170 заходів державного нагляду у сфері дотримання законодавства про працю

Пріоритетним напрямком державної політики в соціальній сфері на сьогодні є легалізація зайнятості та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

За словами начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Ольги Вільхової, у березні цього року працівники управління провели 176 заходів державного нагляду  у сфері дотримання законодавства про працю.

Так,  щодо недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці виявлено порушення у 20 роботодавців до 557 осіб. За результатами контрольно-наглядових заходів донараховано та виплачено 82,4 тисяч гривень 515 особам.

Зазначимо, що упродовж січня-лютого 2018 року діяв мораторій на проведення заходів державного контролю. З березня 2018 року Держпраці та її територіальні органи виведені з-під дії мораторію.

До слова, упродовж 2017 року ГУ Держпраці у Львівській області проведено 1222 заходи державного контролю суб’єктів господарювання з питань дотримання законодавства про працю. Щодо недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці порушення виявлено у 122 роботодавців. У ході перевірок 67 роботодавців усунули виявлені порушення: 60 роботодавців  донарахували працівникам мінімальні гарантії в оплаті праці (індексацію грошових доходів, доплату за роботу в нічний час, доплату за роботу в надурочний час) на загальну суму 3,3 млн гривень 4 149 особам,  7  роботодавців донарахували доплату до мінімальної заробітної плати).

Слід також зазначити, що з 1 січня 2017 року органам місцевого самоврядування делеговано повноваження Держ­праці у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин. Так, на Львівщині службове посвідчення отримали 25 інспекторів праці у 23 органах місцевого самоврядування.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*