Туристичний похід в гори взимку: що потрібно знати

Збираючись взимку у похід вгори – підготуйтесь. Мандрівка у цю пору дещо відрізняється за своєю специфікою. Що потрібно знати, аби тріп був безпечним – розповідаємо далі.

«Цьогорічний зимовий відпочинковий сезон в Карпатах особливо вирізняється важливістю безпеки, – акцентує заступник начальника управління туризму і курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський. – Аби не допустити зараження COVID-19. З цієї причини як самі туристи, так і заклади прийому – готелі, мотелі, сільські садиби, підвищили рівень вимог. Тепер там має панувати ідеальна чистота, масковий режим і максимальне обмеження контактів з іншими людьми. Також говоримо і про обов’язкову реєстрацію в ДСНС та гірських рятувальників, теплі одяг і взуття, додаткове туристичне екіпірування. Загалом протягом липня-жовтня ми проаналізували туристичні запити й побачили, що протягом усієї зими у гірській частині Львівщини буде велика кількість туристів. А при великому скупченні людей питання безпеки важко переоцінити – воно найважливіше».

Взимку найбільшою небезпекою для мандрівника є переохолодження організму, а також відмерзання кінцівок. Наявність снігу в горах сильно ускладнює пересування, а також створює імовірність сходження снігових лавин. Тому зимові походи вимагають більш ретельної підготовки та використання спеціального спорядження:

 • зимовий килимок,
 • зимовий спальник,
 • намет,
 • система для приготування їжі,
 • термос,
 • хімічна грілка,
 • снігоступи або скітур лижі,
 • рейнкавер,
 • трекінгові палиці,
 • окуляри від сонця,
 • налобний ліхтарик,
 • портативний зарядний пристрій,
 • GPS навігатор або мобільний телефон з оффлайн картами.

Важливо в гори ходити групами, в яких є досвідчені туристи та інструктори. В залежності від виду і тривалості маршруту необхідно мати і теплий одяг. Беріть у гори вологонепроникні черевики, теплий, волого- та вітронепроникний одяг. Рекомендують брати термобілизну, фліс, куртку і штани (лижні, мембранні), рукавиці, шапку, мультифункціональну пов’язку, трекінгові шкарпетки. Обов’язкова річ в зисових горах – бахіли. Саме вони захистять вас від потрапляння снігу в черевики.

Ще один важливий пункт – аптечка з еластичним бинтом.

У випадку поганої погоди та заметілі слід відмовитись від походу. Також не слід йти у похід при темряві чи тумані.

Щоб забезпечити відповідну терморегуляцію організму, пересування в горах взимку вимагає робити постійні зупинки на 5-15 хв. Якщо не робити такі зупинки, то організм може спітніти, а потім легко переохолодитись. На підйомах слід сповільнювати швидкість руху та постійно звертати увагу на стан найслабших учасників походу.

У випадку поганої погоди та заметілі слід відмовитись від походу. Слідкувати необхідно не лише слідкувати за погодою, але й сніголавинною ситуацією. Найпростіше це зробити на сайті Українського Гідрометцентру.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує на важливості реєстрації мандрівок. У разі необхідності це допоможе оперативно надати допомогу постраждалим. Зареєструвати мандрівку на триторії Львівської області можна на сайті ДСНС за посиланням. 

Нагадаємо, що 1 грудня цього року в селищі Славське, Сколівського району, що на Львівщині, на горі «Погар» заблукали двоє туристів. До місця виклику негайно виїхали рятувальники. На щастя, їх вдалося швидко віднайти.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*