Турківське відділення Самбірської ОДПІ: про декларування доходів громадян – на «гарячій лінії»

В Турківському  відділенні Самбірської ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо особливостей декларування доходів громадян відповідав головний завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Рибчич Іван Васильович.

Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання, з якими платники звертались під час спілкування:

  1. Які терміни подання декларації про майновий стан та доходи у 2017 році?

Граничні строки подання декларації для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017.

  1. Хто відноситься до членів сім’ї першого ступеня споріднення?

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України (далі – ПКУ), членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

  1. Який термін подання податкової декларації для отримання податкової знижки у 2017 році?

Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, можуть подати податкову декларацію – по 31 грудня (включно)  2017 року.

  1. Які терміни сплати податкового зобов’язання?

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2017 року.

  1. Кому обов’язково слід подати декларацію про майновий стан і доходи?

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

– при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи);

– при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

– при отриманні іноземних доходів;

та в інших випадках, передбачених законодавством.

  1. За якою формою потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи?

З 31 грудня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну від 15.09.2016 №821, яким внесено зміни до форми податкової декларації, що запроваджена з 1 січня 2017 року.

Зокрема, у новій формі:

– зменшено кількість додатків з чотирьох до двох;

– змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань із доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від впровадження господарської діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) з урахуванням змін щодо порядку сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб.

У зв’язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% та скасуванням пп. «є» п.176.1 ПКУ у платників податку, які отримали доходи від двох та більше податкових агентів у розмірі, визначеному цим пунктом, за результатами 2016 року не виникає обов’язку щодо подання декларації.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*