Турбота про людей з інвалідністю – обов’язок кожного!

Генеральна Асамблея ООН оголосила 03 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю. Відзначення цього дня нагадує нам про необхідність турбуватися та опікуватися людьми з особливими потребами, працювати над забезпеченням рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі у соціально-політичному житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо покращення їх життєвого рівня.

Фонд соціального страхування України допомагає у вирішення проблем людей, які стали особами з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань.

Потерпілим призначаються страхові виплати – одноразові допомоги та щомісячні виплати, сума яких встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності й середньомісячного заробітку, який мав потерпілий до ушкодження здоров’я.

Фондом фінансуються витрати на медичну та соціальну допомогу потерпілим – спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, придбання лікарських засобів, додаткове харчування, медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування, якщо потребу в них визначено висновком МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації особи, якщо її складено.

За 10 місяців 2018 року Старосамбірським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області надано соціальних та медичних послуг потерпілим на суму 2854,7 тис. грн, у тому числі:

– одноразова допомога – 66,8 тис. грн;

– щомісячні страхові виплати – 2350,9 тис. грн;

– спеціальний медичний догляд – 65,0 тис. грн;

– постійний сторонній догляд – 129,7 тис. грн;

– побутове обслуговування – 83,2 тис. грн;

– придбання ліків – 5,3 тис. грн;

-ортопедичне взуття – 18,9 тис. грн;

– придбання пального для автомобілів – 1,2 тис. грн;

– санаторно-курортне лікування із супроводжуючою особою – 133,8 тис. гривень.

Відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Особи з інвалідністю – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре. Увага держави та милосердя, толерантність кожного із нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Шановні краяни, не будьмо байдужими до проблем людей з обмеженими можливостями. Будьмо милосердними та добрими до них щодня, щоб вони відчували себе потрібними.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*