Цікаво знати

images (1)На даний час громадяни можуть вільно користуватися  публічною кадастровою картою, яка у вільному он-лайн  режимі доступна для усіх  бажаючих через офіційний веб-сайт Держземагентства або за адресою в мережі  Інтернет http://map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta.

В електронних нашаруваннях публічної кадастрової карти міститься величезний об’єм інформації: цифрова карта України (ортофотоплан), кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України.

Слід зазначити, що публічна кадастрова карта містить відомості виключно про зареєстровані земельні ділянки тобто тільки про ті ділянки яким присвоєно кадастровий номер. Для чого потрібен кадастровий номер? Для того, щобздійснити будь-яку операцію з майном, потрібноматикадастровий номер на земельнуділянку, наякійвонорозташоване.

Що таке кадастровий номер?Кадастровий номер – це спеціальний номер, який присвоюється під час приватизації земельної ділянки, який не повторюється по території України, присвоюється при формуванні земельної ділянки і зберігається за нею на весь час її існування. Присвоєння кадастрового номера є дуже важливим, адже це з одного боку захистить власника від земельних махінацій, а з іншого вирішить усі суперечки, які виникають навколо продажу нерухомості, що розташована на неприватизованій землі.

Якщоособа захочепридбатибудинок, то насампередїйпотрібнодізнатись, чиприватизованабіляньогоземельнаділянка. Якщо на неїнемає кадастрового номера, то законно оформитидоговіркупівлі-продажу буде неможливо. Такий номер означає,щоінформацію про земельну ділянку і про право на неї внесено до системи кадастру. Тобто держава визнає особу власником земельної ділянки і зобов’язана захищати її право власності. Наявність кадастрового номера дає власнику гарантію того, що межі земельної ділянки вже ніхто не змінить. 

Отож, варто підкреслити, що саме власник має бути зацікавлений в присвоєнні земельній ділянці цього номера. Крім цього, власник (користувач) земельної ділянки, право власності (користування) на яку підтверджується державним актом на право власності чи користування землею, і який виданий без присвоєння кадастрового номеру, може зіткнутися з труднощами при відчуженні земельної ділянки.

Адже у таких актах не зазначений кадастровий номер. Саме тому необхідно обов’язково його отримати. Для отримання кадастрового номера потрібно звернутися до землевпорядно організації, яка має відповідну ліцензію та сертифікованих спеціалістів.Це може бути державна або недержавна організація – на вибір власника. Перелік таких організацій знаходиться в районному відділі Держземагентства у Турківському районі та на офіційномусайті Держземагентства України www.dazru.gov.ua.
Кадастровий номер земельної ділянки визначається за принципом адміністративно-територіальної підлеглості території, на якій розташована земельна ділянка, визначається його кадастровий номер.
Кадастровий номер ідентифікує земельну ділянку та зберігаєтьсяупродовж всього терміну її існування. При цьому зміна власника не тягне за собою зміну кадастрового номера. Кадастровий номер можна змінити у випадках розділу земельної ділянки, об’єднання з іншою земельною ділянкою, перепідпорядкування земельної ділянки іншій адміністративно-територіальній одиниці.

З переліком зареєстрованихземельних ділянок у системі Державного земельного кадастру можливо ознайомитись за адресою в мережі Інтернет http://map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta . У разі відсутності реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі рекомендуємо вам провести державну реєстрацію земельної ділянки, що призведе до внесення даних до Державного земельного кадастру.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*