Триває Українсько-Німецька співпраця за програмою «Партнерство в охороні психічного здоров’я»

1349851384_880225Міністерство охорони здоров’я України та Федеральне Міністерство охорони здоров’я ФРН 21.11.2008 року підписали Програму дій, якою передбачено поглиблення співпраці в сфері лікування психічних та неврологічних захворювань, підтримка співробітництва (обмін досвідом) між Міністерствами охорони здоров’я, закладами та товариствами фахівців з психіатричної допомоги в обох країнах.

У 2012 році проект «Партнерство в охороні психічного здоров’я» отримав своє продовження та підтримку Федерального міністерства охорони здоров’я Німеччини ще на два роки до 2015р..

Було прийнято рішення щодо продовження подальшої співпраці у Львівській, Донецькій, Одеській областях та м. Києві, як пілотних проектів з подальшим розповсюдженням отриманого досвіду в інших областях України з урахуванням особливостей кожного регіону.

У Львівському проекті сторонами досягнуто широкого консенсусу стосовно концепції децентралізації системи надання психіатричної допомоги в напрямку створення амбулаторних та стаціонарних осередків лікування у периферійних районах Львівської області та у м. Львові як філіалів головних психіатричних установ.

Реалізація концепції децентралізації з застосуванням принципів мультидисциплінарної допомоги дасть не тільки економічний ефект, але й покращить якість та послідовність надання амбулаторної і стаціонарної психіатричної допомоги мешканцям Львівської області на засадах Міжнародних конвенцій захисту прав людини.

В червні та жовтні 2013 році 14 осіб з психіатричних установ Львівської області (Червоноградське психоневрологічне відділення, ПНВ Самбірського району, ПНВ Стебницької МЛ, Дрогобицьке поліклінічне відділення, ОКЗ «Психіатрична лікарня Миколаївського району», КЗ «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер») відбули стажування за Українсько-Німецькою програмою партнерства в психіатричних установах Землі Північний Рейн Вестфалія ФРН.

З 8 до 11 грудня делегація експертів з психіатричних закладів Землі Північний Рейн Вестфалія ФРН та Польщі прибуде до Львова з метою підвести підсумки співпраці та напрацювати формат співпраці між департаментами охорони здоров’я у 2014 році.

У зв’язку з цим, у Департаменті охорони здоров’я Львівської державної адміністрації створено робочу групу з підготовки першого етапу реорганізації психіатричної служби у Львівській області та у м. Львові в керунку її децентралізації та філіалізації головних психіатричних установ таких, як: КЗ «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», ОКЗ «Психіатрична лікарня Миколаївського району», КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*