Триває спрощення порядку призначення субсидій

1

23 вересня Урядом ухвалено рішення щодо подальшого спрощення і вдосконалення порядкупризначення субсидій населенню. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін.

За його словами, ці зміни напрацьовані Мінсоцполітики на підставі моніторингу практичногозастосування оновленого механізму надання житлових субсидій, що діє з 1 травня ц.р. Мета ухвалення змінскасуватинизку факторів, які унеможливлювали чи гальмували процес призначення субсидій.

Рішенням Уряду врегульовано такі питання:
1. Скасовано необхідність обов’язкового оформлення особових рахунків на сплату послуг ЖКГ на особу, що звертаєтьсяпо субсидію. Відтепер субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито нанеї особовий рахунок на сплату послуг.
Зокрема, орендарям житла субсидія призначатиметься без необхідності відкриття на них особових рахунківлише напідставі договору оренди.
Дотепер орендарі не можуть оформити особові рахунки на себе, бо власники житла не дають відповідної згоди, щоунеможливлювало призначення субсидій, зокрема, внутрішнім переселенцям.
2. Визначено вичерпний перелік документів, які враховуються комісією при ухваленні рішення про призначення субсидії зурахуванням лише осіб, що фактично проживають у помешканні. Скасовано необхідність обстеження домогосподарства уразі наявності одного з таких документів. Тобто віднині не враховуються особи, які зареєстровані, але фактично непроживають.
Крім того, комісії надано право призначати субсидію на підставі кількості осіб, що фактично проживають, у разі відсутностідокументів, що підтверджують непроживання осіб з числа зареєстрованих. Таке рішення приймається після обстеженняумов проживання сім’ї.
Ця новація дозволить отримати субсидію, приміром, пенсіонерці, з якою зареєстровані дорослі діти, які виїхали за кордончи не підтримують зв’язки з родиною.
3. Надано можливість призначати субсидію сім’ям, що мешкають окремо у житловому будинку, розділеному на двіполовини.
4. Надано змогу при призначенні субсидії дитячим будинкам сімейного типу і прийомним сім’ям враховувати кількість дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані.
5. У разі розбіжності в даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, длярозрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих.
Зазначене нововведення суттєво прискорить надання субсидій.
6. Приведено у відповідність до законів перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії:
доходи учасників АТО
доходи від роботи у виборчій комісії.
7. Якщо субсидія призначена рішенням комісії, то на наступний термін субсидія призначається на підставі того ж рішення,якщо у сім’ї не відбулося змін. Тобто питання не виноситься знову на комісію.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*