Техніка АТО. Львівський «евакобус»

Львівський інженер Михайло Палюх розробив і втілив в життя ідею створення медичного автобуса для евакуації поранених – «евакобус». Він взяв за основу стандартний львівський ЛАЗ «Лайнер 9». З самого початку з автобусу було демонтовано всі крісла. Їх частково замінили лавки – трансформери вздовж салону. За потреби  їх можна підняти, щоб збільшити прохід, або навпаки опустити, утворивши таким чином додаткові місця для сидіння, або ліжка.

Крім цього, конструктор значно посилив каркас автобусу. І на додаткових ребрах жорсткості розмістив кронштейни для польових нош. До речі кронштейни також комбіновані і мобільні. За потреби, зайві кронштейни ховаються під стелю і не заважають роботі лікарів. Саме розташування нош продумано так, що вони трішки нахилені до вікон. Це унеможливлює скачування хворого з них. Також передбачені спеціальні полички-кріплення для медичного обладнання та медикаментів. А в самій машині встановлено посилювач току, який зі звичайної автомобільної напруги робить 220 вольт. Це дає можливість включати будь-яку реанімаційну апаратуру.  М’які ресори та ходова лайнера дозволяють транспортувати поранених швидко і без зайвих поштовхів.

Зараз «евакобус» знаходиться на озброєнні та успішно працює у 66-му Львівському передовому шпиталі.

– Цей автобус може прийняти за раз 29 важкопоранених, або лежачих бійців, – розповів начальник госпіталю підполковник медичної служби Петро Гренько. – Він є дуже добрим підспір’ям коли нам потрібно евакуювати хлопців звідси скажімо в Харків, Дніпропетровськ, або навіть у Львів. Ми дуже дякуємо конструктору за його роботу і допомогу. Але я думаю, що найбільше йому вдячні матері і рідні наших поранених, яких ми можемо швидко і без ускладнень перевозити до потужних медичних закладів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*